Ve Dağlar Yankılandı Kitap Roman Konu Ve Özeti Hakkında

Kitabın Yazarı : Khaled Hossini

Kitabın Çevirmeni : Nil Bosna

Kitabın Yayınevi : Everest Yayınevi

Basım Tarihi : Temmuz 2013

Kitabın Konusu:

 

 

Gece vakti, çölü bir el arabasını çekerek geçen bir baba. Arabanın içinde annesiz iki cocuk; iki kardeş; biri kız, biri erkek. Küçük Peri için ağabeyi Abdullah, ağabeyden çok öte. On yaşındaki Abdullah’a sorsanız Peri, her şey demek. Köylerinden Kâbil’e varmak için çıktıkları yolculuğun sonunda aileyi yürek parçalayıcı bir son bekliyor. Fakat aslında bu bir son değil… Kardeşlerin başlarına gelenler -yakın ya da uzak- ilişki kurdukları tüm insanların hayatlarında nesiller boyu yankılanacak…

Hayat farklı aileleri sevgi ve fedakârlık, ihanet ve sadakat gibi ortak duygularla sınarken, karakterlerin başlarına gelenler ve yaptıkları seçimler, kitabın her biri ayrı bir renk ve lezzet taşıyan katmanlarını oluşturuyor. Afganistan’ın küçük bir köyünde doğan ve okuru Kâbil’den Paris’e, San Francisco’dan Tinos adasına taşıyan bu öykü, her sayfada renklenip güçleniyor.

Ve Dağlar Yankılandı, bizi biz yapan değerler üzerine düşündüren, ustalıkla yazıldığını her bölümde yeniden kanıtlayan, büyüleyici bir kitap. Uçurtma Avcısı ve Bin Muhteşem Güneş ile dünya çapında sevilen bir yazar olan Khaled Hosseini’nin yazarlığında bir dönüm noktası.

Bir önceki yazımız olan Demiryolu Çocukları başlıklı makalemizde demiryolu çoçukları hikayesinin özeti ve demiryolu çoçukları kısa özeti hakkında bilgiler verilmektedir.

Incoming search terms:

admin

admin

admin

Yazar tarafından son gönderilenler. Yazar: admin (Tümü)

Yorum yazınız

1 yorum

  1. kübra Aralık 5, 16:09

    kitabı okumadım fakat konusu hoşuma gitti

    Reply to this comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*


dokuz + = 16