Ekitap, ekitap indir
Roman

22/11/63 – Stephen King – Online Kitap Oku

Stephen King / 22.11.63 / PDF / Sayfa: 816

Yıllar önce bir restoranın bodrum katında bulduğu kapı o tam da bir ülkenin kaderini değiştiği yılar olan 1950’lilere açılmaktadır. Bu sırrı bilen tek kişi bu restoranın sahibidir. Aslında bu kapıyı keşfettikten sonra bu yeri satın alarak restorana çevirmiştir. Onun asıl amacı kendine takıntı ettiği bir görevi tamamlamaktadır. Bunu belki yüzlerce denemesine rağmen başarısız olmuştur. Bu göre Kennedy suikasti yapıldığı yıl olan 22 kasın 1963 senesidir. Tek başına bu işin içinden çıkamayacağını anlayan lokantacı yıllar kasabada en iyi dostu olan Jake adında bir öğretmenle bu durumu paylaşacaktır. Bu dakikalardan sonra sıradan bir görevden daha çok ilginç sahnelere sebep olacak aksiyon ve macera dolu bir yolculuk başlayacaktır.

22/11/63 Hakkında

22 Kasım 1963’te Dallas’ta üç el silah sesi duyuldu, başkan Kennedy öldü ve tarih yeniden yazıldı.
Peki, ya geçmişi değiştirme şansınız olsaydı?

Her şey Maine’deki Lisbon Falls kasabasında yaşayan edebiyat öğretmeni Jake Epping’e lokantacı dostu Al Templeton’ın verdiği bir sırla başlar. Aslında lokantasının kileri geçmişe, 1958’e açılan bir geçittir ve Al, Jake’ten saplantı haline getirdiği görevi devralmasını, Kennedy suikastını engellemesini istemektedir.

Böylece Jake Epping, George Amberson olarak büyük arabaların ve fiyonklu çorapların dünyasında, herkesin her yerde sigara içtiği bir Amerika’da yeni bir hayata başlar. Boğucu Derry şehrinden, hayatının aşkıyla karşılaştığı sevgi dolu Jodie kasabasına, Lee Harvey Oswald’a ve Dallas’a uzanan bu romanda; geçmiş, geçmiş olmaktan çıkıp gerilim ve heyecan dozu yüksek bir maceraya dönüşüyor.

Zamanda yolculuk hiç bu kadar inandırıcı ve bu kadar ürkütücü olmamıştı!

22/11/63 Online Kitap Oku

Benzer kitaplar

Islamda Varlık Dusuncesi & Epistemoloji-Ontoloji

yakutlu

ALTIN IŞIK ÖZETİ -ZİYA GÖKALP

yakutlu

Kendi Kendine Psikanaliz – Karen Horney Online Kitap Oku

yakutlu