Ekitap, ekitap indir
Roman

Aşk ve Gurur – Jane Austen

Aşk ve Gurur - Jane Austen
Aşk ve Gurur – Jane Austen ekitap

Aşk ve Gurur kitabı hakkında bilgiler:

Jane Austen’in Aşk ve Gurur isimli kitabı 456 sayfadan oluşuyor

Gurur ve önyargı sahibi iki kişinin tanışması ve başlayan karşı cinslerin savaşı. Aşk uğruna huyunu değiştiren bir genç erkekle, kararını değiştiren bir genç kızın öyküsü.
Gururları ve önyargıları yüzünden bir araya gelmeleri olanaksız gibi görünen bu iki insanı aşk birleşti-rebilecek midir?
Aşk ve gurur her satırının sizi derinden etkileyeceği bir solukta bitirmek isteyeceğiniz bir Jane Austen başeseri.
Aşk ve Gurur, taşralı bir beyefendinin kızı olan Elizabeth Bennett ile varlıklı ve asil toprak sahibi Fitzwilliam Darcy arasındaki çatışmayı anlatır. Gerçi Jane Austen bu iki karakteri birbirlerinin tuzağına düşmüş kişiler gibi sunar; fakat bu ilk izlenimi tersine çevirmekte de gecikmez. Soylu bir aileden gelen ve ehemmiyetli bir servet sahibi olan Darcy, Elizabeth’in ailesinin soylu olmayışı sebebiyle mesafeli davranır. Elizabeth’in davranışında da hem özsaygının uyandırdığı gurur hem de Darcy’nin snopluğu karşı­sındaki hiddeti tesirli olur. Zeki ve heyecanlı Elizabeth sadece Aus­ten’ın en çok sevdiği kadın kahramanı değil, bu arada tüm İngiliz edebiyatının en çok alaka uyandıran kadın roman kişiliklerinden biridir.
Sıradan insanların günlük hayatlarını işleyerek romana ilk defa bariz bir çağdaş nitelik kazandıran Austen’ın en sevilen romanlarından biri olan Aşk ve Gurur’u, Nihal Yeğinobalı’nın yetkin Türkçesiyle sunuyoruz.
Aşk ve Gurur Online Kitap Oku Aşk ve Gurur EPUB indir
Sitemizdeki diğer Jane Austen kitaplarını gör ->

Benzer kitaplar

Kimi Seçtiğine Dikkat Et – Jennifer L. Armentrout Online Kitap Oku

yakutlu

Dorian Gray’in Portresi – Oscar Wilde – Online Kitap Oku

yakutlu

Bukre – Kahraman Tazeoğlu

yakutlu

Yorum Yap