Ekitap, ekitap indir
Kitap Özetleri

Beckett Kitap Özeti Didier Anzieu

Edebiyat severler Didier Anzieu tarafınca yazılan Beckett kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Didier Anzieu Beckett Kitap Özeti

Beckett” 2020 senesinde Metis Yayınlarından çıkan 280 sayfalık bir kitap. “Beckettkitabı edebiyat dünyasının usta ve popüler yazarlarından olan Didier Anzieu tarafınca kaleme alınmış. “Beckett Özeti”ne beraber bakalım.

Beckett Arka Kapak Yazısı

Samuel Beckett pek tanınmayan İrlandalı bir yazarken, Wilfred R. Bion’la Londra’da gerçekleştirdiği bir ruh çözümü tedavisinden seneler sonrasında yirminci yüzyılın en büyük yazarlarından, Bion da psikanalizin en emsalsiz kuramcılarından biri olacaktı.

Yaratıcı sürece ilgi duyan psikanalist Didier Anzieu, bu tedavinin seyrini, girmiş olduğu çıkmazı, bir otoanaliz biçiminde tekrardan ele alınışını ve bu aşamanın hem yazar üstündeki tedavi edici tesirini hem de yazarda yazınsal açıdan iyi mi bir verimliliğe yol açtığını konu alıyor.

Anzieu’nün kitabı denemeden, klinik gözlemden, seyir defterinden ve biyografiden izler taşıyor. Yazar yeri vardığında, hakkında yazdığı yazara da öykünüyor, onun üslubunu yakalamaya çalışıyor. Kimi zaman okumanın, kimi zaman de yazının bir savunusuna girişiyor.

Neredeyse kırk yıl süresince büyüsüne kapıldığı yazar hakkında kitap yazan bir psikanalistin bu sıradışı okuma, yorumlama ve yazma günlüğünün edebiyat, ruh çözümü ve yazmakla ilgilenen okurların ilgisini çekeceğine inanıyoruz.

Didier Anzieu tarafınca kaleme alınan Beckett tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

 

Kitabın özeti umarız işinize yaramıştır. Ekitap.org ekibi…

Benzer kitaplar

Memurun Ölümü Öyküsü ÜzerindenAnton Çehov’un Öykü Anlayışı

yakutlu

Tesvir-i Ahlak

yakutlu

Islam Dusuncesinin Donusum Cagında Fahreddin er-Razi

yakutlu

Yorum Yap