OKUYUCU PUANLARI
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

José Saramago / Bilinmeyen Adanın Öyküsü / Pdf Epub / Sayfa: 40

40 sayfalık kitaba dünyaları sığdıran yazar José Saramago harika eserlerinden biri daha Bilinmeyen Adanın Öyküsü. Kitap bilinmeyen bir adaya yapılan maceralı bir yolculuk hikayesi gibi gelebilir ismine baktığınızda ama kitap bir adamın kendi iç dünyasına yolculuğu kendini keşfetme çabasını anlatıyor.
Artık keşfedilecek bir adanın kalmadığını düşünen ve keşfetme duyguları körelmiş bir toplumda bir adam kralın karşısına çıkıp kendisine bir tekne vermesini ister bilinmeyen bir adanın olduğunu ve o adayı bulması gerektiğini söyler. Ona hizmetçi bir kadın da katılır bir kadın ve bir erkek bilinmeyen adayı bulmak için yola çıkarlar. Portekizce den Türkçe’ye Emrah İmre tarafından çevirilen bu eşsiz eseri keyifle okumanız dileği ile.
İnsan ne kadar ilerlediğini veya ne kadar değiştiğini anlayamaz ben değişmedim der hep bunu anlamak için en başa dönmek gerekir yani çocukluğunuzun gençliğinizin geçtiği yere o zaman neydim ne oldum kısmını görebilirsiniz.
Kitap hakkında yorumlar
“(…) ben bilinmeyen adayı bulmak istiyorum, o adaya ayak bastığımda kim olduğumu öğrenmek istiyorum, Bilmiyor musun ki, Kendinden dışarı çıkıp kendine bakmadıkça kim olduğunu asla bilemezsin, (…)”
“Saramago görünüşte sade bir öyküyü basit bir dille ve masum karakterlerle aktarıyor; okurlar, hayalperestler ve âşıklar psikolojik, romantik ve toplumsal altmetinleri fark edecektir.”
– Publishers Weekly –
Bilinmeyen Adanın Öyküsü eKitap oku
Bilinmeyen Adanın Öyküsü online kitap oku
3Aşk0Keyifli0Üzgün0KakaOyladığın için saol ;)!

Beğendiyseniz kitabı satın alabilirsiniz…

Kitap oku ✁ Online ekitap oku