OKUYUCU PUANLARI
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Solomon Kane / Dehşetengiz Serüvenler/ PDF – EPUB / Sayfa: 543

Yazarı nereden anımsıyorum diyenler için biz size söyleyelim “Canon” karakterinin oluşturucusudur kendisi. Bir çok film, çizgi roman ve çizgi filmi çıkmış olan orijinal fikrin sahibi. Ama yazarın en az o kadar belki ondan daha iyi kitapları da mevcut. Mesela “Solomon Kane” onların başında gelmektedir. Solomon haksızlığın karşısında tüm benliğiyle savaşan neredeyse tüm karanlık ve bayaz sanat dallarına hakim bir bilge savaşçıdır. Bu romanda Solomon Kane’in dünyanın bir ucundan diğer ucuna uzanan yolculuğunda karşısına çıkan ilginç haksızlıklara karşı bir o kadar akıllıca verdiği savaşı aksiyon dolu sahneler ve resimlendirilmiş özel çalışmalarla okuyacaksınız. Bir macera ve aksiyon tutkunuysanız bu kitaba bayılacak, eğer değilseniz de olacaksınız.

Dehşetengiz Serüvenler Hakkında

“Howard’ın en iyi eseri, o denli enerji ile dolu ki, kitaptan neredeyse kıvılcımlar fışkırıyor.”
-Stephen King-

Robert E. Howard, Kimmeryalı Conan ile 20. yüzyılın en muhteşem aksiyon kahramanını yarattı; ayrıca, kılıç ve sihir olarak anılmaya başlanan yeni bir tarz da yaratmış oldu. Ancak Conan, Howard ‘ın eşsiz hayal dünyasından fırlayan ilk orijinal maceracı değil.

“O… Püritan ve Şarl karışımı, biraz eski bir filozofun ve bir bayii de bir paganın özelliklerine sahip… Ruhundaki o açlık, onu her türlü haksız olayı düzeltmek, güçsüz olan her şeyi korumak amacıyla yollara düşürmüş… Bir rüzgar gibi başı boş ve amansız olan bu kişi, sadece tek bir yönden hiç değişmedi: Her zaman hakkın ve doğrunun izinde gitti. İşte Solomon Kane böyle biri”.

Bu kitapta toplanmış ve Gary Gianni tarafından cömertçe resimlendirilmiş olan öyküler ve şiirler, haşin ve ölümcül Püritan Solomon Kane’in heyecan verici destanını oluşturuyor. Öyküler 16. yüzyıl İngiltere’sinden, Afrika’nın balta girmemiş, beyaz insanların yüzünü görmemiş ormanlarına değin uzanan tuhaf, destansı ve garip fantezi maceralarını kapsıyor. İşte insanın tüylerini ürperten intikama hayaletlere ve kana susamış iblislere, içi kötülük dolu insanlar tarafından yapılan kara büyülere karşı, bir fanatiğin inancı ve bir savaşçının vahşi yüreğiyle kasvetli bir intikamcı tek başına savaşıyor.

Bu basım özel öykü fragmanları, Howard ‘ın edebiyat araştırmacısı Rusty Burke tarafından yazılmış olan biyografisini ve H. P. Lovecraft’in dostu ve meslektaşı edebiyat dâhisi Howard için yazmış olduğu ‘ Howard ‘ın Anısına’ adlı bölümü de kapsamaktadır.

Dehşetengiz Serüvenler EPUB ve Online Kitap Oku