Ekitap, ekitap indir
Diğer Yabancı Kitaplar Yabancı Romanlar

Dördüncü Pazar – Arifzade – Kitap İncelemesi

Dördüncü Pazar – Arifzade – Kitap İncelemesi
Aşk nedir? ve aşkı insanda iyi mi etkisinde bırakır bırakır? Aşk, arzu ve heves içinde kalan bir adama nasihat veren yaşlı adam Munis şöyleki diyor insan en tepedekini sever söyle bakalım evlat sen en tepede kimi seviyorsun? Aklına gelen kişiye kösnü mi besliyorsun yoksa körü körüne tutku mu? Aşk bunlardan oldukça değişik bir şey ve anlaması oldukça kolay sevdiğin kişinin bir başkasına yar olacağını öğrendiğinde kendini yerden yere vurmayı mı düşünüyorsun eğer öyleki ise sen kör bir tutkunun esiri olmuşsun.
O şahıs niçin sana değil de başkasına yar oluyor bir düşün unutma ki onun senin olması için 2 iradenin olması gerekir ve bu iradelerden biri ona ilişkin doğrusu onun da seni istemesi gerekir. Onun seni istememe ihtimalini bir düşün bu yaşamının sonu değil ve sende öyleki görüyorsan hissettiğin şey tutku değildir.
Şimdi gelelim şehvete sevdiğin kişiyi düşündüğünde cinsel arzuların harekete geçiyorsa yada onun başka birinin kolları içinde yatağında bulunduğunu düşünüp deliriyorsan bil ki evlat senin içinde beslediğin aşk değil şehvettir.
“Yaratılanı sev yaratandan dolayı” demiş yunus emre kitap da karmaşık duygular yaşayan bir adamın aşkı arama çabasını ve gerçek sevginin en tepedekini sevdiğin an bulunacağını anlatılmaktadır. Bu bağlamda okuyan bir oldukça kişinin de yaşamış olduğu karmaşık duygulara ışık tutan güzel bir kitap.
Hislerde mantık aranmaz ve hisler akıl ile oluşma doğrusu şunu bilmeliyiz ki yaşadığınız his ve duyguları yanlış olarak görseniz de siz insansınız ve insan olan bu duyguları da yaşar.

Beğendiyseniz kitabı satın alabilirsiniz…

Kitap oku ✁ Online ekitap oku

Benzer kitaplar

Ait Olduğumuz Yer – Emily Giffin – Online Kitap Oku

yakutlu

Death Note – Manga – Cilt – Kitap Oku

yakutlu

Tanrının Gözyaşları – Ümit Deniz – Online Kitap Oku

yakutlu

Yorum Yap