Ekitap, ekitap indir
Diğer

Godot’yu Beklerken – Samuel Beckett – PDF E Kitap İndir

Samuel Beckett / Godot’yu Beklerken / Epub PDF / Sayfa:

Nobel edebiyat ödülü almış harika bir roman. Aslında bir tiyatro metinlerinin kitaplaştırılmış hali diyebiliriz. Hikayede iki kahraman vardır bunlar varoluş sancıları çekerler her gün bir ağacın altında buluşurlar. Birbirleri ile iletişim kuran bu iki adam bunu bir gelenek haline getirmişler ve her gün o  ağacın altında buluşup kendilerini bu durumdan kurtarmaları için Godot adında birinden veya bir tanrıdan yardım beklerler.
Güya Godot onların yanına gelecek ve onları kurtaracaktır ama bu hiç bir zaman olmaz Godot hiç bir zaman gelmez. Hatta Godot diye bir şey yoktur bile. Hikaye bu durumda bile okuyana çok şey anlatmaktadır. Hani bizde bir ata sözü vardır ya ” Olmayacak duaya amin deme” diye bunların ki de o hesap hani ünlü mafya babası Al Capone ne demişti; Küçükken tanrıya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim fakat hiç bir zaman bisikletim olmadı sonra işlerin böyle yürümediğini anladım gidip bir bisiklet çaldım sonrada tanrıya beni bağışlaması için dua ettim.
Kitapta geçen her diyalog sizden kendinizden bir parça bulmanızı sağlıyor.Bence kitap koleksiyonunuzda olmazsa olmaz kitaplardan biri.
Godot’yu Beklerken eKitap oku
Godot’yu Beklerken online kitap oku

Beğendiyseniz kitabı satın alabilirsiniz…

Kitap oku ✁ Online ekitap oku

Benzer kitaplar

Sabırsız Yürek – Stefan Zweig – Online Kitap Oku

yakutlu

Anahtar Serisi – Nora Roberts – Kitap Oku

yakutlu

Laura Landon – Bataklık Meleği – Online Kitap Oku

yakutlu

Yorum Yap