OKUYUCU PUANLARI
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Facebook Twitter Pinterest WhatsAppCharles Dickens / İki Şehrin Hikayesi / Pdf / Sayfa: 413

Charles Dickens ‘ in  A Tale of Two Cities ( İKİ ŞEHRİN HİKÂYESİ )  yazdığı ve yayınlandığı günden günümüze dünya listelerinde en çok satan roman olup 200 milyon kayıtlı satışı bulunmaktadır.Böyle büyük bir başarıyı ede etmek hiç kolay değidir.Dickens in sadece bu eseri değil yazdığı kitapların pek çoğu günümüzde halen çok okunanlar listesinde.Kısaca şöyle listeyebiliriz onları okumak isteyenlere 🙂
Oliver Twist (1839)
Antikacı Dükkanı (1841)
Bir Noel Şarkısı (1843)
David Copperfield (1850)
Kasvetli Ev (1853)
Zor Yıllar (1854)
İki Şehrin Hikayesi (1859)
Büyük Umutlar(18619
Kitaba gelirsek ;
Hapsedildiği Bastille zindanından kurtarılan Doktor Manette ile  İngiltere’deki kızının on sekiz yıl sonra buluşmaları ve Londra’da yeni bir yaşam kurmaları; sevgi, dostluk, özveriyle örülmüş bu yaşamın Paris’te gelişen devrim dalgasının haberleriyle gölgelenişi, iki şehri yansıtıyor.. Paris’teki karanlık günlerin karşısında Londra’daki aydınlık ve dingin günler yer alıyor. Ancak her iki şehir de karanlığın içinde umudu, aydınlığın içinde hüznü taşıyor.
” Her yerde onları yoksullaştıran şeylerin dokunaklı izleri vardı; bu küçük köydeki muhteşem yazıta bakılırsa, ne olursa olsun, soyup soğana çevrilmedik tek köy kalmayana dek, devlete, kiliseye, krala vergi, yerel ve genel vergiler ödenecekti.”
PDF İNDİR
Facebook Twitter Pinterest WhatsApp

Beğendiyseniz kitabı satın alabilirsiniz…

Kitap oku ✁ Online ekitap oku