İslamda Cinsellik – Arif Tekin – Online Kitap Oku

OKUYUCU PUANLARI
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Arif Tekin / İslamda Cinsellik / PDF / Sayfa: 360

İslamda Cinsellik – Arif Tekin – Online Kitap Oku

İslamda Cinsellik – Arif Tekin – Online Kitap Oku

Dinin en mahrem noktasına bir yolculuğa çıkararak bilinmezleri ortaya döken Arif Tekin “İslam’da Cinsellik” kitabıyla dikkatleri üzerine çekiyor. Başlarda insanoğlu annelerine değer verir, doğal olarak kadınlar erkeklerden üstün görülürdü. Fakat bir dönem geldi ki kadınlar 2. sınıf insan gibi görünmeyen başladı. Bu dönem özelikle dinlerin yükselişiyle vuku buldu. Burada suç dinlerin değil aslında insanoğlunun bencilliğinden kaynaklanıyordu. Muta nikahından, çocuk gelinlere kadar bir çok yere değineceğimiz bu kitapta o kadar ilginç bilgiler var ki hayretler içerisinde kalacaksınız.

İslamda Cinsellik – Arif Tekin – Online Kitap Oku

İslamda Cinsellik Hakkında

İnsanlık olarak barbarlıktan – uygarlık aşamasına mı geçtik? Yoksa uygarlıktan – barbarlığa geri adım mı attık? Anaerkil bir toplumdan ataerkil bir topluma geçtiğimiz eşikte, barbarlıktan – uygarlığa atladığımızı söyleyemeyiz.
Arif Tekin bu eserinde, İslami kaynaklar eşliğinde iki tabuyu (din-cinsellik) ele alarak, dokunulmayanlara dokunuyor; nesnel bir çerçevede çarpıcı eleştiriler getiriyor. Emperyalizmin körükleyip, din savaşlarının sürdüğü dünyada; çocuk gelinlerin, kadın cinayetlerin kol gezdiği günümüz toplumunda, Arif Tekin’in yapıtı daha anlamlı bir hal alıyor.

İslamda Cinsellik – Arif Tekin – Online Kitap Oku

İslam’da Evlilik için kızlarda yaş sınırı
Kur’an’da Mut’a nikahı (ücretli cinsellik)
İslam’a göre Cariye statüsü. Bu konuda mezhep liderlerinin görüşleri
Ünlü Sahabilerden kan dondurucu uygulamalar
Kur’an ve hadisler penceresinden bakarak İslam’da livata, lezbiyenlik ve anal cinsellik
Kur’an’da yalnız erkeklere huri sözü
Kur’an’a göre cariye – başörtüsü ilişkisi

İslamda Cinsellik – Arif Tekin – Online Kitap Oku

Suudi Arabistan müftüsü Muhammed el Arifi’nin Suriye’de Esat rejimine karşı savaşan el-Kaide/en-Nusra militanları için Suriyeli kadınlara “Suriye’de mevcut rejime karşı savaşan mücahit erkekler ücret karşılığı kadınlarla cinsel ilişkide bulunabilirler. Böylece militanların morali ve azimleri artmış olacak. Cihada katkılarından dolayı bu kadınlar cennete girme yolunda önemli bir mesafe almış olacaklar” sözü ve mantığı, Arif Tekin’in bu başucu kitabını daha önemli kılıyor.

İslamda Cinsellik Online Kitap Oku

Paylaşan “Ali“