OKUYUCU PUANLARI
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Lev Nikolayeviç Tolstoy / İvan İlyiç’in Ölümü / Epub Pdf / Sayfa: 66

İvan İlyiç’in Ölümü – Lev Nikolayeviç Tolstoy – Online Kitap Oku

Kitap biraz eski ve bir klasik olsa da okuyana şuan olmasa da günün birinde yüzleşmesi gerekeceği bir gerçeği çaresizliği ve pişmanlığı sunuyor. Şuan şu satırları okuyan sen okumayı bırak ve şimdi düşün 1 hafta sonra ölecek olsan ne yapardın? Sevdiklerinle yaşamaya çalışır yapmak isteyip de yapamadığın şeyleri yapmaya çabalardan ve o güne kadar ki yaşamını düşünüp ne kadar boş yaşadığını boş insanlar için kafanı yorduğunu meğerse zamanın ne kadar kıymetli ve boşa geçirilmemesi gereken bir şey olduğunu düşünürdün evet bunları tekrar ve ciddi ciddi düşün “ÇÜNKÜ SADECE YAŞLILAR ÖLMEZ”
Kitabın konusu da bu çaresizliği anlatıyor İvan İlyiç kariyerinde başarılı bir yargıçtır çok şey yaşamış ve görmüştür ölümü öleceğini hiç aklına getirmemiştir ta ki ölümcül bir hastalığa yakalanıp yatağa düşene kadar. Düşündü şimdiye kadar büyük çabalar ve fedakarlıklarla kazandığı serveti malı mülkü, adım adım tırmandığı kariyeri, arkadaşları dostları ve çok sevdiği karısı geride kalan her şey meğerse o kadar çaba bom boşmuş 66 sayfaya bir çok anlam sığdırmayı başaran Tolstoy’un nadide eserlerindendir İvan İlyiç’in Ölümü.
“Tolstoy muhteşem bir yazar. Hiçbir zaman anlayışsız değil, aptal değil, yorulmak nedir bilmiyor, bilgiçlik taslamıyor, teatralliğe düşmüyor. Diğerlerinden çok daha üstün.”
-JAMES JOYCE-
İvan İlyiç’in Ölümü eKitap oku
İvan İlyiç’in Ölümü online kitap oku

İvan İlyiç’in Ölümü – Lev Nikolayeviç Tolstoy – Online Kitap Oku

Beğendiyseniz kitabı satın alabilirsiniz…

İvan İlyiç’in Ölümü – Lev Nikolayeviç Tolstoy – Online Kitap Oku

Kitap oku ✁ Online ekitap oku