Ekitap, ekitap indir
Kişisel Gelişim

Kurtlarla Koşan Kadınlar – Clarissa Pinkola Estes – Kitap Oku

Clarissa Pinkola Estes / Kurtlarla Koşan Kadınlar / PDF Epub / Sayfa: 540
Kurtlarla Koşan Kadınlar – Clarissa Pinkola Estes
Yazar bu kitabında kadınları kurtlara benzetiyor. ( bi kurt kalmıştı her şeye benzettiler bu kadınları bi kadın olarak görmeyi göstermeyi beceremediler )
Geçmişten günümüze kadınları anlamak konusunda çok çeşitli kitaplar yazılıp çizildi. Farklı yazarlardan farklı bakış açısı ile bu durum ele alındı. Diğer kitaplardan farklı olarak kadını bir kurt’a benzeten yazar onun yani kadın ile kurtun vahşi ama zarafetle dolu olduğunu söylüyor. Makineleşme ve sonrasında hızla gelişen elektronik çağı kapitalizmi büyüttükçe büyütmüş ihtiyaçları çoğaltmış ve daha fazla çalışmaya ihtiyaç duyulmuştur.
Kendi doğasından ayrılarak içinde bulunduğu çağa uyum sağlayan insan robotlaşmış ve duyguları yavaş yavaş körleşmeye hisleri kapanmaya ve gözleri görmemeye başlamıştır. Böyle bir durumda kadını anlamak zorlaşmıştır ki bir kadını anlamak için bakmak değil görmek gerekir.
Kurtlarla Koşan Kadınlar kitabı hakkında alıntı
“ Kurtlarla Koşan Kadınlar, kadınlarla vahşi bir noktada buluşmak isteyen erkekler için de vazgeçilmez bir rehber özelliği taşıyor. “Gülme, kadın cinselliğinin gizli tarafıdır; fizikseldir, temeldir, tutkuludur, hayat vericidir ve bu yüzden uyarıcıdır. Genital uyarılma gibi bir hedefi olmayan bir cinsellik türüdür. Sadece o an için, bir sevincin cinselliğidir; özgürce uçan, yaşayıp ölen ve kendi enerjisiyle yeniden yaşayan hakiki ve şehevi bir sevgidir. Kutsaldır; çünkü fazlasıyla iyileştiricidir. Şehevidir; çünkü bedeni ve onun duygularını uyandırır. Cinseldir; çünkü heyecan vericidir ve haz dalgalarına neden olur. Tek boyutlu değildir; çünkü gülme insanın kendisi kadar başkalarıyla da paylaştığı bir şeydir. Bir kadının en vahşi cinselliğidir. “
Kurtlarla koşan kadınlar eKitap oku
Kurtlarla Koşan Kadınlar online kitap oku

Beğendiyseniz kitabı satın alabilirsiniz…

Kitap oku ✁ Online ekitap oku

Benzer kitaplar

Gerçek Tıbbın 10 Şifresi

yakutlu

Kendini bil. Kendini bul – Ahmet Sandal – Kitap Oku

yakutlu

Kendini Bil Başarıyı Bul – Ahmet Sandal – Kitap Oku

yakutlu

Yorum Yap