Ekitap, ekitap indir
Fantastik & Bilimkurgu

Rama Serisi – Arthur C. Clarke – Kitap Oku

Arthur C. Clarke / Rama Serisi / PDF / 4 Kitap
Rama Serisi – Arthur C. Clarke 4 kitap bir arada
Bilim kurguyu kurgu olmaktan çıkarıp yaşayan bir evren haline getiren Arthur C. Clarke Rama serisi ile türe adeta mührünü vurmuştur. Rama serisi sizi alıp sonsuz uzayın gizemli yerlerine götürüyor Rama’lılarla tanıştırıyor ve yaşatıyor.
Rama’yla Buluşma
Yakın bir gelecekte dünya uzaydan gelen asteroitlerin tehlikesi altındadır çok kısa bir süre önce bu asteroitler Aya çarpmış ve Ay yüzeyini delik deşik etmiştir tehlikenin farkına varılmış olsa da dünyaya da 2 tane çarpıp 2 şehri yok edip milyonlarca insanı öldürünce buna bir çare bulmak ve aynı şeyleri yaşamamak için çalışmalar başlar.
Uzay muhafızı adı altında başlatılan proje için uzayda yapılan çalışma ve gözlemler devam etmekte iken daha çarpıcı bir keşif yapılır düz kalem pile benzer silindirik bir nesne Jupiter yakınlarından Güneşe doğru gitmektedir. Nesnenin hızı ve yapısı bir asteroit olmayacak kadar farklıdır. Bu keşiften sonra yıllardır sorulan sorunun cevabı nihayet bulunmuştur evrende yalnız olmadığımızı.
Rama 2
Rama’lılar gideli yıllar geçmiş arkalarında bir sürü cevaplanacak sorular bırakmıştır. Sene 2200 ve dünyaya yeni bir uzay gemisinin yaklaştığı bilgisi alınır yeni geminin geldiğini haber alalı 4 yıl geçmiştir bu kez dünya rama 2 için hazırdır.
“Rama’yla Buluşma’dan çok daha iyi.” -San Diego Tribune- “Arthur C. Clarke uzay çağının gerçek kahinlerinden biri… Bilimkurgunun devi.” -New Yorker-
Rama Bahçesi
İnsanlar Silindirik yapıda ki bu uzay gemisinde Ramalı adı verdikleri zeka sahibi varlıklarla birlikte uzayın o bilinmez ve ücra köşelerine yolculuğa çıkarlar tek amaçları üstün bir uzaylı ırkına karşı güçlerini birleştirmektirlakin insan oğlunun zaafları vardır.
Rama’nın Sırrı
Nicole idam edilecek mi? Ramalılar kim? Sekiz bacaklı örümceklerle Ramalılar arasındaki ilişki ne? Rama hedefine vardığında neler olacak? Nihayet sırlar çözülüyor… Rama dörtlemesinin son kitabı Rama’nın Sırrı tüm bu soruların yanıtlarını akıcı bir kurgu içinde duru bir dille veriyor.
Rama’yla Buluşma eKitap oku
Rama 2 eKitap oku
Rama Bahçesi eKitap oku
Rama’nın Sırrı İndir

Beğendiyseniz kitabı satın alabilirsiniz…

Kitap oku ✁ Online ekitap oku

Benzer kitaplar

Sihir Ateşi – Cate Tiernan – Online Kitap Oku

yakutlu

Ascendance Üçlemesi – I ve II – Jennifer A. Nielsen – Online Kitap Oku

yakutlu

Cehennem – Linda Howard – Online Kitap Oku

yakutlu

Yorum Yap