Senden Önce Ben Kitap Özeti (Jojo Meyes)

senden önce ben Kitabın Adı: Senden Önce Ben
Yazarı: Jojo Meyes
Sayfa Sayısı: 480
Yayın Evi: Pegasus
Yayın Tarihi Nisan 2013
Kitabın Türü: Dünya Edebiyatı
Orijinal Adı ve Dili Me Before You (İngilizce)
ISBN: 9786053430674
Fiyatı: 17,50 TL
Çevirmen: Ayşe Görür
Okuyucu Puanı

Senden Önce Ben Kitabının Özeti

Lou sıradan bir hayat yaşamaktadır. İşini de çok sever fakat bir gün işini kaybeder. Herhangi bir dalda uzmanlığı olmadığı için iş konusunda sıkıntılar yaşar ve birbirinden farklı işlerde çalışmak zorunda kalır. Zor durumda kalan Lou son olarak bir bakıcılık işini kabul etmek zorundadır. Bu işte ihtiyar birisine bakacağını düşünen Lou, yirmi beş yaşında genç bir delikanlıya bakacaktır.

Will, oldukça yakışlıklı bir gençtir ve geçirdiği kazaya kadar yaşamını doyasıya yaşar. Fakat kaza sonrası yürüyemez ve tekerlekli sandalyeye mahkum olur. Başından aşağısını, parmakları dışında hissedemez. Bu çaresizlikten onu sadece ölüm kurtarabilir.

Lou ve Will başlangıç olarak birbirleriyle pek de anlaşamazlar, sürekli tartışırlar. Fakat sonraları birbirini anlayan bu iki insanın arasındaki anlaşmazlıklar eriyerek dostluğa dönüşür.

Bir gün Lou, Will ile ailesi arasında geçen bir diyaloğa kulak misafiri olur ve Will’in altı ay sonra kendisini öldüreceğini, öncesinde ise kendisini öldürmek için hiçbir şey yapmayacağı konusunda ailesiyle anlaştığını görür. Onu bu ölümden kurtarmaları için sadece altı ayları vardır.

Will’in ölüm düşüncesini değiştirmek için harcanan çabalar başlangıçta pek de karşılık bulmaz fakat Lou ve Will daha sonraları daha çok anlaşırlar ve aralarındaki bu dostluk aşka dönüşür. Bu aşkın ilk itirafı da Lou’dan gelir. Lou, Will’e olan aşkını itiraf eder. Will bu aşk karşısında bir karar verecektir ve verir…

{{ reviewsOverall }} / 5 Kullanıcılar (0 oylar)
Oylar
Ziyaretçiler ne diyor ... Puanınızı bırakın
Tarafından sipariş:

İlk yorum yazan siz olun.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Bu incelemede henüz yanıt yok.

Avatar
Daha fazla göster
Daha fazla göster
{{ pageNumber+1 }}
Puanınızı bırakın

Tarayıcınız resim yüklemeyi desteklemiyor. Lütfen modern bir tane seçin

$ s

Benzer İçerikler

Kimsesiz Düşler – Gümüş Ayna

yakutlu

Islam Dusuncesinin Tesekkul Devri

yakutlu

Doktor Hastalandı – Anthony Burgess – PDF ve ePUB İndir

yakutlu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy