OKUYUCU PUANLARI
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sylvia Plath / Sırça Fanus / PDf Epub / Sayfa: 558
Sırça Fanus – Sylvia Plath
Kitabın yazarı Sylvia Plath bu kitabı yazarken sizce nelerden etkilenmiş kendi hayatından başka? Bazen kitaplarda bazen filmlerde, bazen yaşanan hayatlarda bazen kendi hayatınızda illa ki denk gelmediniz mi fanusta yaşamak zorunda kalanlara? Kitabın yazarı bu kitabı yayınlattıktan 1 ay sonra yan odada 2 çocuğu uyurken onların oda kapısını bantlayıp kendi içeride gaz ocağını açarak intihar etmiştir.
Hani şu kimsenin anlamadığı bazılarının dışladığı küçük gördüğü hani çalıştığı yerde dürüst olsa da kimsenin fark etmediği okuduğu okulda sevse de söyleyemeyen kişileri diyorum.
İşte Sylvia da öyle biri ve hikayesinde anlattığı Esther de. Esther genç bir üniversite öğrencisidir. Yeni bir hayat kurmak ve hayallerini gerçekleştirmek için New York’a gelir bir moda ajansında iş bulur bulmasına da dönemin rekabetçi ve kapitalist düzeni onu bir anda hiçte hayal etmediği bir ortamın içine sürükler önüne çıkan fırsatlar onun benliğini değiştirir ve uçuruma sürükler. Çıkar odaklı ilişkiler sülükler gibi peşinde dolanan insanlar. Hayal kırıklığı ile sonuçlanan ilişkileri ve intihara doğru giden bir düşüş hikayesi. Bir metropol de genç bir kızın başına gelenleri anlatan harika bir roman.
Bu hikaye bana yıllar önce okuduğum bir kitabı hatırlattı Emine Şenlikoğlu’nun Ben Kimin Kurbanıyım kitabını. Bulabilirsem en yakın zamanda o kitabı ekleyeyim mutlaka okuyun.
Sırça Fanus eKitap oku
Sırça Fanus online kitap oku

Beğendiyseniz kitabı satın alabilirsiniz…

Kitap oku ✁ Online ekitap oku