Ekitap, ekitap indir
Roman

Tanrı Küçük Günahları Affeder – John Hart – Online Kitap Oku

John Hart / Tanrı Küçük Günahları Affeder / PDF / Sayfa: 544

Henüz 13 yaşında bile olsanız sevdikleriniz için neleri göze alabilirsiniz? Johnny’nin kız kardeşi ortadan birde bire kaybolduğunda onlarda o yaştaydı. Polis bir süre araştırdıktan sonra kayıp olarak dosyayı kapattı. Ama Johnny pes etmedi. Kendi civarında ki tüm suçlu ve potansiyel suçluların bir listesini çıkardı. Hata buda yetmedi kasabaya kadar genişletti bu listeyi. Ondan sonra tek tek eleyerek bir sıra isim kaldı elinde fakat bu süreçte ne yiyerek ne içerek yaşadıkları, alışkanlıkları hata izledikleri, girdikleri internet sayfasına kadar araştırdı. Küçük Johnny’nin tek destekcisi en yakın arkadaşı Jack ile birlikte bir çok erişkin insanın cesaretini kıracak türden şeylere kalkıştılar. Şimdi Johnny’e sorduklarında senin yaşında biri neden olduğundan büyük görünür diye, Johnny’nin güzel bir cevabı vardır.

Tanrı Küçük Günahları Affeder Hakkında

Johnny hayatı erken yaşta öğrenmişti. Ona birileri neden böyle farklı göründüğünü, neden böyle durgun olduğunu, gözlerinin ferinin neden söndüğünü sorduğunda böyle diyordu. Hayatı erken öğrenmişti…

Bir yıl önce Alyssa ortadan kaybolmuştur ve herkes onun öldüğüne inanmaktadır. Tek bir kişi dışında: On üç yaşındaki ikiz erkek kardeşi Johnny. Polisin hiçbir sonuca ulaşamaması, Johnny’yi harekete geçirir. Yaşadığı bölgedeki suçluları tek tek gösteren bir harita üzerinde her birinin izini sürmeye başlar. Alışkanlıklarını, işlerini, seyrettikleri televizyon programlarını ve hatta kaçta yattıklarını bile öğrenecek kadar takıntı yapar. Bir tanesi bile alışılmışın dışında bir şey yapsa Johnny fark ederdi.

Johnny ve Jack… Ayrılmaz iki arkadaş. Birbirlerine ölümüne bağlılardı. Ancak hayat ikisi için bir çember değildi, köşeleri vardı. Bir son ve bir başlangıç arasına sıkışmış iki gözü pek çocuğun, hayatlarını etkileyecek bir gizemi çözmeye çalışmaları bu köşelerden yara almadan geçmeleri demekti. Onların gidebileceği en uzak nokta ise Tanrının işaretlediği yerdeydi.

Dokunaklı ve aynı zamanda bilinmeyenlerle dolu, sonunu asla tahmin edemeyeceğiniz bir roman.

Tanrı Küçük Günahları Affeder Online Kitap Oku

Paylaşan “AYTÜL“

Benzer kitaplar

Agatha Christie – Doğu Ekspresinde Cinayet (Roman Özeti)

yakutlu

Sergüzeşt – Samipaşazade Sezai – Online Kitap Oku

yakutlu

Delibo

yakutlu