Roman

Unutulan Kraliçe – Vanora Bennett – Online Kitap Oku

Vanora Bennett / Unutulan Kraliçe / PDF / Sayfa: 712

Catherine soylu bir prensesti. Fakat İngiltere’nin kaderi gittikçe kötüye giderken onu seven babası bile artık onunla ilgilenecek zaman bulamıyor, hem keyfinde olan kraliçe annesiyse yine hep kendi zevkleri peşinde koşuyordu. Catherine artık kendini boşlukta ve çekilmez bir hayatın ortasında bulu vermişti. Buradan evlenerek yeni bir maceraya atılma isteği uyandı içerisinde. O sırada Henry adında bir elçi geldi saraya, geçn prenses bu çekici adamı görür görmez içerisinde bir şeyler kıpırdadı. Bir süre sonra evlendiler fakat eskisinden daha sıkıcı bir hayat onu bekliyordu. Kocası sürekli iş ve savaş için onu yalnız bırakıyor ve dilini bilmediği başka bir ülkede yapa yalnız kalıyordu. Yine o eski boşluğa düşen Catherine burada biriyle tanıştı. Ama bu ilişki oldukça tehlikeliydi!

Unutulan Kraliçe Hakkında

İki krallık, Bir Kraliçe.
Soyluluk Oyununda En Büyük Koz Asalettir…
Aç kalmıştı, etrafında kimseler yoktu. Bulunduğu durumdan kaçabilmesinin tek yolu evlenmesiydi. Annesi sadece kendi ilişkileriyle meşguldü, babası da onu sevmesine rağmen kendi dünyasında yaşıyordu.

Paris karışıktı, gücü zayıflayan kralın otoritesini ele geçirmek isteyenler birbirleriyle kıyasıya savaşırlarken, İngiltere kraliyetinden yollanan galli elçi Catherine’nin dikkatini çekti çünkü Catherine yalnızdı ve kendini bu kaos içinde başıboş dolaşan bir varlık gibi hissediyordu.

Evleneceği adamın kim olduğunu öğrendiğinde, ruhu da Paris’teki o kaos havasına büründü. Düşmanı, işgalci İngiliz’lerin kralı şimdiyse Fransa’yı fethetmeye gelmişti. Valvois’li Catherine’nin karşısında V. Henry vardı. Soylu bir aileden gelen Catherine ve İngiliz kraliyetinin varisi V. Henry.

Nikah kıyıldı, kıyıldı kıyılmasına fakat Catherine’i hiç de alışık olmadığı bir hayat ve bir adam bekliyordu. Londra’nın ortasına salıverilmiş bir Fransız nasıl hissedecekse o da böyle hissedecekti. İki farklı aristokrasinin ortasında yaşama alışması neredeyse imkansız olan Catherine’nin peşini bırakmayan yalnızlık da bunlara eklenince durum daha da kötüye gitmişti. Yeni eşi sürekli savaşlara gidiyor ve uzun süre Catherine’le ilgilenmiyordu. Onun bu durumda neler hissettiğini en iyi anlayan bir kişi vardı ve bu arkadaşlık tehlikeli olduğu kadar da çekiciydi.

Unutulan Kraliçe Online Kitap Oku

Unutulan Kraliçe Turbo Online Kitap Oku

Benzer İçerikler

Değişim Rüzgarı – Stefan Zweig Online Kitap Oku

yakutlu

Kütüphaneci – Logan Belle – Online Kitap Oku

yakutlu

Kaplan! Kaplan! – Alfred Bester Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy