Roman

2018 YKS – Tercih Kılavuzu ve Taban Puanları İndir

2018 / YKS – TYT – AYT – YDT / Tercih Kılavuzu ve Taban Puanları / PDF – XLS

2018 itibariyle Ösym sınavlarının en önemli ayaklarından birisi olan YKS – TYT sınavları sistem değişikliğine giderek bir çok üniversite öğrenci adayının kafasını karıştırmıştır. YKS ve TYT sınavlarının ardında kalmasıyla bir nebze rahatlayan adayların şimdi ise 2018 Üniversite tercih kılavuzlarının yayınlandığı açıklamasıyla bir başka ilk kez karşılaştıkları maratona girmiş bulundular. Ösym’de bekleyen adayları daha fazla yormamak adına erkenden Üniversite tercihleri için Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu yayımlamış bulunmaktadır.

TYT 150 puan parajını aşanlar, AYT/YDT 180 puanı aşanlar tercihte bulunabilecekler.

Tercihler 7 Ağustos 2018 tarihi itibariyle başlayacağı bildirildi.

Ösym tarafından yayımlanan YKS tercih kılavuzunda;

Tablo 3 – 2018 2 Yıllık Ön lisans Tercih Kılavuzu İndir

Tablo 4 – 2018 4 Yıllık Lisans Tercih Kılavuzu İndir

.xls uzantılı dosyaları Exel programında açabilirsiniz yada mobil veya masaüstü platformalar için .xls görüntüleyici olarak aratıp yardımcı programlar kurarak görüntüleyebilirsiniz.

2018 – Lisans ve Ön Lisans Üniversite Taban Puanları

Ayrıca YKS yeni bir sistem olduğu için eskisi gibi bir önce ki YGS türü sınavların üniversite giriş taban puan tablolarından yararlandığımız gibi yararlanmamız oldukça zor. Bu yüzden Ösym bu durumu göz önüne alarak Üniversite tercihi yapacak adayları için Lisans ve Ön lisans için ayrı ayrı son 3 yıl yapılan sınavların taban puanlarının yer aldığı kılavuzu yayımlamıştır.

YKS 2018 taban puanları, önce ki 3 sene içerisinde üniversite bölümlerine taban puan ve sıralamayla giriş bilgilerini içermektedir.

2018 2 Yıllık Ön lisans Taban Puanları Online Kitap Oku

2018 4 Yıllık Lisans Taban Puanları Online Kitap Oku

Benzer İçerikler

Aslında Aşk da Yok

yakutlu

Aşkım New York – Lindsey Kelk – Online Kitap Oku

yakutlu

Yanlış Yatak – Katee Robert – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy