Roman

Adaları Seven Adam – David Herbert Lawrence – Online Kitap Oku

David Herbert Lawrence / Adaları Seven Adam / Sayfa: 137 / PDF – EPUB

Hepimizin bazen düşündüğü üzere, ailemizi, arkadaşlarımızı, malımızı mülkümü geride bırakarak ıssız sakin bir adaya kaçama isteği Axel Heyst’in içine iyiden iyiye oturmuştu. Henüz gitmediği bir adanın özlemini duyuyordu. Fakat insanın uzaklaşması gerçekten her şeyden kaçması için yeterlimi? peki ya sorun çevremiz değil bizsek bu sefer hangi ada bize sığınak olabilir ki ?

Adaları Seven Adam Hakkında

Joseph Conrad’ın Zafer adlı romanının kahramanı Axel Heyst, “Bu adalara vurgunum ben!” der. D.H. Lawrence’ın Adaları Seven Adam adlı uzun öyküsü de “Adaları seven bir adam vardı” diye bir masal gibi başlar. Çevresine yabancılaşmış modern insanın, mutluluğu kaçışta aramasını dile getiren Lawrence, Axel Heyst’i başka bir düzeyde yeniden anlatır sanki. “Hiç kimsenin bir ada olmadığını”, bir kaçış ütopyasının çağdaş yaşamın insan bilincinde yarattığı bunalımlara çözüm getiremeyeceğini bir daha gösterir Lawrence. Bu bakımdan amacı, eninde sonunda Conrad’ınkiyle birleşir. Lawrence’ın kahramanı da herkesten uzaklaşmak, bir adaya, yalnız kendisinin olacak bir adaya, kendi dünyasına kapanmak ister. Bu özlemi gerçekleşir.
Akşit Göktürk

Adaları Seven Adam çağdaş dünya edebiyatının en önemli yazarlarından D.H. Lawrence’ın üç öyküsünü bir araya getiriyor: “Adaları Seven Adam”, “Dokundun Bana”, “Sallanan At Birincisi”.

Adaları Seven Adam Online Kitap Oku

Adaları Seven Adam Online Kitap Oku

Alternatif

Adaları Seven Adam PDF ve ePUB İndir

Benzer İçerikler

Uykusuz Geceler – Anna Campbell – Online Kitap Oku

yakutlu

Kafes – Roxane Gay – Online Kitap Oku

yakutlu

Kinley MacGregor – Cazibenin Efendisi – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy