Bacak Arasından Türkiye – Feraye Sünev Çokgürses – Online Kitap Oku

Feraye Sünev Çokgürses / Bacak Arasından Türkiye – Bir Jinekoloğun Gözünden / PDF / Sayfa: 394

Jinekolog yazılır kadın doğumcu olarak okunur..

Bacak Arasından Türkiye Hakkında

Bir jinekolog olan Faraye Sünev’in yazdığı ve ona bu kitabı yazımdan yardım eden Kaan Arer’in ortak çalışması olan bu ilginç ama merak uyandıran konulu anı türünden eserde oldukça çarpıcı itiraflar yer alıyor. Daha çok kadın doğum üzerine çalışmış olan yazar doktorumuz da buradan derlediği komik, ilginç veya acılı bir çok türden hikayesini bizimle paylaşıyor. Ama her şeyden öte bu hikayelerin gerçek oluşu bazen canınızı acıtarak sizlere acı verebilir.

Vatandaşım okudu mu, aşk kitapları okuyormuş. Bu satırları okuyunca ne bulacağınızı şimdiden bilin ki zamanınızı boşa harcamayın. Bu kitabın hamuru kadın, mayası ise ben. Her yaşta kadını çilesiyle, çaresizliğiyle a’dan z’ye tanıyan bir kadın doğum uzmanının kaleminden okuyacaksınız bu defa! Öyle şeyler anlatacağım ki, zaman zaman kanınız donacak, gözleriniz yaşaracak! Eli hamurlu, lastiği çamurlu, bedenleri şalvarlı, yüreği burgulu, ayakları nasırlı kadınları anlatacağım. Ellerimle dokunduğum kadınları, kürtaj için gelen kadınların çilesini anlatacağım. Kimisi kurtulmak isterken yavrusundan, kimisinin nasıl da olmayan yavrusuna sarılmak istediğini anlatacağım.

Bacak Arasından Türkiye Yorumlar

“Son derece akıcı, ilgi çekici, meraklandırıcı buldum. Özellikle konunun kavranması için yapılan benzetmeleri ve kavrayıcı etkinliklerin çok mükemmel olduğunu gördüm. Sizin yazdıklarınızda ciddi bir anlatı edebiyatı örneği görüyorum ve kutluyorum.”
-Yılmaz Karakoyunlu-

“Bazen hiç beklemediğiniz yerden hayata dair sert, acımasız, gerçek öyküler geliyor karşınıza. Hayatta hiç bir bilgi ‘yaşanmışlıkla’ boy ölçüşemez. Dilerim, toplumun eline ulaşan, bu can yakan alevli ısırgan öyküler, üstün bir estetik dilin üslubuna dönüştürülmüş bu öyküler, tüm kadınlarımız tarafından okunur.”
-Nihat Genç-

Bacak Arasından Türkiye Online Kitap Oku

Alternatif

Bacak Arasından Türkiye Turbo Online Kitap Oku

{{ reviewsOverall }} / 5 Kullanıcılar (0 oylar)
Oylar
Ziyaretçiler ne diyor ... Puanınızı bırakın
Tarafından sipariş:

İlk yorum yazan siz olun.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Bu incelemede henüz yanıt yok.

Avatar
Daha fazla göster
Daha fazla göster
{{ pageNumber+1 }}
Puanınızı bırakın

Tarayıcınız resim yüklemeyi desteklemiyor. Lütfen modern bir tane seçin

Benzer İçerikler

Benim Ebedi Aşkım – Marsha Canham – Online Kitap Oku

yakutlu

Mino’nun Siyah Gülü – Hüsnü Arkan Online Kitap Oku

yakutlu

Sürgün – Rashelle Workman – Online Kitap Oku

yakutlu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy