Roman

Benim Annem Bir Goril – Frida Nilsson – Online Kitap Oku

Frida Nilsson / Benim Annem Bir Goril / PDF / Sayfa: 160

Çocuk yurdunda ki bütün çocukların bir hayal vardır. Her sabah kalkıp saçlarını düzünce tarar kız çocuğuysa herkes gibi toplar ve ardından o gün birinin gelip kendilerini evlat edinmelerini beklerler. Fakat bu durum çok az gerçekleştiği için Jonna’ın umudu tam tükenmek üzeredir. Fakat bir gün bir dişi goril gelir ve Jonna’yı evlat edinir. Onu hurdalığına götürür. Bu Goril oldukça kavgacı, gürültücü ve temizliği de hiç sevmemektedir. Fakat Jonna ile bo goril arasında zamanla oluşan şevkat o kadar büyüktür ki bir daha bir birinden ayrılmak istemezler.

Benim Annem Bir Goril Hakkında

Jonna, Mimozalar adlı çocuk yurdunda yaşamaktadır. Oradaki bütün çocuklar gibi, saçlarını topuz yapmış, güzel bir anne ve ayakkabıları pırıl pırıl cilalı, cana yakın bir baba tarafından evlat edinilmeyi hayal etmektedir. Ne var ki bir gün bir dişi goril, çocuk yurduna başvurur ve Jonna’yı evlat edinir. Birlikte bir hurdalıkta yaşamaya başlarlar. Goril alışıldık olan her şeyden, temizlikten ve arazisini satın alıp yerine havuz yapmak isteyen Tord’dan nefret eder; Oliver Twist’i, örümcek ağlarını ve hurdalığa gelen müşterileri kandırmayı sever. Jonna, bu herkesin tip tip baktığı anneyle şefkati tadar ve tıpkı Dickens’ın romanındaki gibi birbirlerinden ayrı da düşseler, sonunda düşmanlarını alt edip kendilerine huzurlu bir yaşam kurarlar.

Benim Annem Bir Goril Online Kitap Oku

Benim Annem Bir Goril PDF Turbo İndir

Benzer İçerikler

Benim Küçük Gelinim – Yasemin Yaman – Online Kitap Oku

yakutlu

Hasan Tahsin Kitap Özeti (İsmail Bilgin)

yakutlu

No ve Ben – Delphine De Vigan – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy