Roman

Benim Küçük Gelinim – Yasemin Yaman – Online Kitap Oku

Yasemin Yaman / Benim Küçük Gelinim / PDF / Sayfa: 528

Bir birini tanımayan iki genç o an evleneceklerini öğrenmişlerdi. Kızın babası, annesine söylerken öğrendi, Oğlansa babasının köşeye çekip “Evleneceksin” demesiyle. Oysa oğlanın kalbinde başka biri vardı. Kızın bir sevdiği yoktu ama tanımadığı biriyle nasıl evlenebilirdi. Yapa bilecekleri çok bir şeyde yoktu sonuçta bu köyde böyle süre gelmiş bir bir adetti ailelerin çocuklarının kimle evleneceğine karar vermesi. Bunun üzerine evliliğe çok kısa bir süre kala bir birlerini tanımaya baladılar. Aslında korktukları kadar kötü bir şey olmamış ikisi de bir birine ısınmışlardı. Fakat sırlar ortaya çıkınca bu durum bir Cehennem azabına dönüşü verdi..

Benim Küçük Gelinim Hakkında

“Hanım! Söyle kızına hazırlıklarını yapsın, birkaç aya Cemal Bey’in büyük oğlu ile evlenecek!”
Aynı anda verilen kararlar gençlere bildirilirken soluklar tutulmuştu. Ne genç kız evleneceği genç adamı tanıyordu ne de genç adam evleneceği kızı görmek istiyordu…

İkisi de eşit şartlardaydı. Bir anda hayatları hakkında alınan karara uymak zorunda bırakılmışlardı. Biri köy beyinin göze çarpan, içindeki iyiliği asla gösteremeyen büyük oğlu, diğeri ise köyün en gözde kızlarından biri olmaya aday temiz kalpli genç bir kız.

Onlar birbirini tanımaya çalışırken tam da en mutlu olacakları zamanda, birbirlerini hiç tanımadıklarını acı bir şekilde öğreneceklerdi.

Aslında zaman hiçbir şeyin ilacı değildi. Kişi izin verdiği sürece zaman, duyguların körelmesine neden oluyordu. Bazı duyguların körelmesine imkân yoktu.
Hayal kırıklığı, pişmanlık ve bağlılık gibi…

Benim Küçük Gelinim Online Kitap Oku

Benim Küçük Gelinim Turbo Online Kitap Oku

Benzer İçerikler

Meftun – Hercai 2 – Sümeyye Koç – Online Kitap Oku

yakutlu

Şans Bileziği – Viola Shipman

yakutlu

Gaybi Yardımlar

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy