Roman

Doktor Hastalandı – Anthony Burgess – PDF ve ePUB İndir

Anthony Burgess / Doktor Hastalandı / PDF – EPUB / Sayfa: 256

Dr. Edwin Spindrift bir dilbilim uzmanı olarak ünlü Burma’da eğitim vermektedir. Bir gün ders sırasında fenalaşan doktor hastalanır ve olduğu yere yığılır. Bunun üzerine en iyi hastanelerden birine kaldırılıp bir dizi hiç hoşlanmadığı testten sonra beyninde tümör olduğu anlaşılır. Bu sırada en yakın sırdaşı ve arkadaşı olan karısı da onu yalnız bırakmaz. Uzun uyku nöbetlerinde doktoru yalnız bırakarak çevrede bulunan kafe ve barlarda zaman geçiren karısını bir gece uyandığında bulamayana Edwin hastane giysileriyle sokağa fırlar. Şimdiye kadar ince bir edebiyat çizgisinde yaşamış, elit ortamların adamı doktor bir anda kendini şehrin karanlık sokaklarında ve yer altı kültürünün ortasında bulur.

Doktor Hastalandı Hakkında

Burma’da dilbilim dersleri veren Dr. Edwin Spindrift aniden rahatsızlanınca İngiltere’ye geri gönderilir. Londra’da yattığı hastanede acı veren ve aşağılayıcı bir dizi tetkikten sonra beyninde tümör olduğu anlaşılır. Geçireceği operasyonu beklerken, karısı da hastane civarındaki barlarda vakit geçirmektedir. Edwin, operasyondan bir gece önce onu bulmak için üzerinde pijamalarıyla hastaneden kaçar. O güne dek sözcüklerin dünyasında yaşamış olsa da onların gerçek hayattaki “göndergelerini” pek umursamamış bir dilbilimci olarak, varlığından bile haberdar olmadığı bir âleme; Soho’nun hayatın kıyısında kalmış bin bir karanlık tiple dolu tekinsiz ve bohem yeraltı dünyasına dalar. Ancak akademik hayattaki steril varoluştan katı gerçekliğin hüküm sürdüğü yeraltına iniş macerası içinde gizem dolu bir müphemlik de barındırır.

Doktor Hastalandı Online Kitap Oku

Doktor Hastalandı Online Kitap Oku

Doktor Hastalandı .

Benzer İçerikler

Ihvan-ı Safa Risaleleri 2

yakutlu

Ganga Kitap Özeti (Gülten Dayıoğlu)

yakutlu

Deniz Gezmiş ve Kırmızı Pabuçlar

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy