OKUYUCU PUANLARI
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Eyvallah Kitap
Yazarı: Hikmet Anıl Öztekin
Sayfa Sayısı: 224
Yayın Evi: Yakamoz Yayıncılık
Yayın Tarihi 25 Haziran 2015
Kitabın Türü: Roman
Orijinal Adı ve Dili Türkçe
ISBN: 6053848745
Fiyatı: 7,50 – 10 TL

Eyvallah Kitap Özeti

Sevdiği insanın kendisini terk etmesiyle birlikte kendi kabuğuna çekilen yazar, artık zamanını yazı yazarak geçirmektedir. Ve yazılarının tek konusu sevgilisine duyduğu özlem, hasrettir. Sevgilinin yazarı terk edişi onu oldukça etkiler ve yazılarında sevgilisinin terk edişinin büyük etkisi vardır. Bu yazıları da Ramazan ayında yazmaktadır.

Eyvallah Kitap

Yazar sevgilisini büyük bir aşkla sevmektedir ve sevgilinin terk etmesinden sonra ona olan aşkını dile getiren yazılar yazar. Zamanla ilahi aşkla tanışan yazar yaşadıklarını bir sınanma olarak görür ve yaşadıkları karşısında eyvallah diyerek Allah’a sığınır.

Eyvallah Kitap

Yazarımız kitabında ruh halini oldukça etkili vermektedir. Sevgilisine “fesleğen kokulu sevdam” diye seslenir. Fakat bu sevgilinin yazarı terk etmesi yazarı derinden etkiler ve ona karşı büyük özlem, aşk, sevgi dolu sözler yazmasını sağlar. Sevgiliye duyulan özlemin sürekli dile getirilmesi bazen tekrar tekrar gibi görünse de yazarın üslubu ve etkileyici sözleri bu durumdan etkilenmemizi engeller.

Eyvallah Kitap

Kitabın Arka Kapağı:

Herkesin bir derdi vardır. Bazıları geçer, bazıları geçmez. Bazıları anlatılır bazıları da anlatılmaz. Bazen de anlatmak istersin ama dinleyecek kimseyi bulamazsın. Bilirsin, muhabbettir ihtiyacın ama edecek kimse yoktur. İşte bu kitap bunun için, dertleşmek için yazıldı. Yalnız olmadığını bil diye yazıldı. Muhabbet için, muhabbetle yazıldı…
Biraz yağmurun, biraz da hüznün düştüğü gecelerde bu kitabı okurken şunu hissedeceksiniz;
“Hâlâ dertleşebilecek birileri varmış bir yerlerde…”
Bazen solundan, soluğundan eksilirsin yine de eyvallah dersin…

eyvallah arka kapak - Eyvallah Kitap