Roman

Kızıl Gerdan – Jo Nesbo – Online Kitap Oku

Jo Nesbo / Kızıl Gerdan / Kitap /Sayfa: 448

Dedektif Hole kısa zaman önce düştüğü tuzak sonucu adeta rezil olmuştur. Bu durum hem psikolojisini hem kariyerini sallantıya sokmuştur. Fakat oldukça nadir bir silah ülkeye sokulduktan sonra bu işi tel çözebilecek kişinin Hole olduğundan, yetkililer hem fikirdir. Bu sefer eski skandaldan ötürü yalnız ve yardımsız çalışacaktır. İşlerin derinine inince Nazi bağlantısı olan bir adam hunharca öldürülmüştür. daha dibe inince 50 yıllık bir olay silsilesinin içinde kaybolur. Bu sırada yeni kurbanlar, yeni ölümler ve seri cinayetler soluksuz devam ederken Hole sıranın kendisine gelmek üzere olduğunun herkes gibi farkındadır..

Kızıl Gerdan Hakkında

Cennetten gönderilmeyen melekler vardır. Ben onlardan biriyim. Adaleti sağlamaya geldim. Kimlerin yaşayacağını ve kimlerin öleceğini belirlemek için buradayım…

Şansı iyi gitmeyen Dedektif Hole zor zamanlar geçirmektedir. Sebep olduğu sansasyonel utancın ardından gözetim göreviyle tekrar eski işine döner. Bundan böyle yalnız çalışacaktır, tam istediği gibi. Ne var ki nadir rastlanan ve yalnızca suikastçıların kullandığı yüksek kalibre bir tüfeğin ülkeye yasa dışı bir yolla girmesiyle işler bir anda değişir.

Eski bir Nazi sempatizanı boğazı kesilmiş halde bulunduğunda, Harry bir bağlantı olabileceğinden şüphelenir. Araştırmaları ilerledikçe ve yeni cesetler ortaya çıktıkça katilin kendi adaletini sağlamaya çalışan şeytan ruhlu biri olduğu anlaşılır. Ama kim? Elli yıl önce yaşananlarla ne ilgisi var? Kesin olan: Acilen durdurulması gerektiği.

İskandinav ülkelerinde kaleme alınmış en iddialı cinayet romanlarından biri olan KIZILGERDAN’da Jo Nesbø aşk, savaş ve ihaneti zerafetle işleyerek günlerce etkisinden kurtulamayacağınız bir gerilim sunuyor. Bu kitap ihanetin gerçek anlamını sorgulayacak kadar derinlikli ve korkusuz.

Harry Hole zor bulunan, özel bir suikast silahının ülkeye gizlice sokulduğunu haber alır. Bu arada İkinci Dünya Savaşı’nda cephede bulunmuş eski bir Nazi sempatizanı, boğazı kesilmiş halde bulunur. Bir süre sonra, Harry’nin çok değer verdiği bir arkadaşı öldürülür. Öldürüldüğü gece neden Harry’ye ulaşmaya çalışmıştır?

Harry’nin araştırması onun, kendi adaletini yerine getirmeye kararlı bir katille karşı karşıya olduğunu gösterir. Harry Hole bir kez daha birbirinden bağımsız görünen bu vakaları çözmek ve katili durdurmak zorundadır.

Kızılgerdan’ı okumak iyi bir aksiyon filmi izlemeye benziyor. Nesbo’nun sahneleri o kadar canlı ki adeta büyük ekranda izleniyormuş duygusu veriyor. Temposu hızlı. Olay örgüsü titiz ve zengin, karakterler ise ilgi çekici.

Kızıl Gerdan Yorumlar

STIEG LARSSON KADAR İYİ BİR YAZAR; HATTA BİRAZ DAHA İYİ”
JC Patterson

“Pek çok yazar ensenizdeki tüyleri nasıl diken diken edeceğini bilir ancak Jo Nesbø gibi çok azı onları uzun süre dik tutmayı başarır.”
Linwood Barclay

“Jo Nesbø polisiye yazarları arasındaki yeni favorim ve Harry Hole da yeni vazgeçilmez kahramanım.” Michael Connelly

“Sonuna doğru olaylar öyle hızlı gelişiyor ki en meşum karakterlerden birinin paçayı nasıl kurtardığını anlamaya zamanınız kalmıyor bile. Devamını mutlaka arayacaksınız.” Time Out New York

Kızıl Gerdan Online Kitap Oku

Kızıl Gerdan Online Kitap Oku

Alternatif

Kızıl Gerdan Online Kitap Oku

Benzer İçerikler

Angelopolis – Danielle Trussoni – Online Kitap Oku

yakutlu

Aşka Şeytan Karışır – Hande Altaylı – Online Kitap Oku

yakutlu

Kimberley Freeman – Deniz Feneri Koyu – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy