Roman

Matematik Diyarında Bir Mola – Lütfi Akın – Online Kitap Oku

Lütfi Akın / Matematik Diyarında Bir Mola / PDF / Sayfa: 88

Yrd. Doç. Dr. Lütfi Akın tarafından kaleme alınan “Matematik Diyarında Bir Mola” adlı eseri diğer Matematik ile ilgili kitaplardan ayıran özellik konunun matematik işlemleri değilde matematiğin kökeni olmasıdır. Her gün neredeyse her yerde bir matematik işlemine rastlıyoruz ve bunları çözüyor. Bu çözme işlemini bilinçli yada bilinçsiz zaten yapıyoruz bunun için matematik bilmiyorum nasıl çözüyorum demenize gerek yok. İnsanın konuşmasıda, yürümesi de bir matematiktir aslında. İşte bu matematiğin tarihi, gelişimi ve çıkış noktaları gibi değerli konulara değinilen bu eseri bir çoğumuzun okuması gerekiyor.

Matematik Diyarında Bir Mola Hakkında

Matematikçiler genellikle matematik ile ilgili bir eseri yazarken, matematiğin işlemsel tarafını ele alarak eserlerini oluştururlar. İşlemlere dayalı eserler çokça bulunmakta ve bu ihtiyaç çok rahat bir şekilde karşılanmaktadır.

Eserimizde Matematiğin kültürel ve tarihsel boyutu ele alınarak matematikçilerin ve bu yönde çalışanların ciddi bir ihtiyacını karşılamış bulunmaktadır. Matematik öğretmeni olup bu bilgilerden habersiz ciddi oranda arkadaşımız vardır. Bu eserle meslektaşlarımız bu farkındalığa sahip olacaktır. Matematiğin kültürel ve tarihsel boyutunu öğrencileriyle de paylaşıp matematiği önemsemelerine vesile olacaktır.

Hayat sayılar üzerine kurulu bir sistemden oluşuyor. Gördüğümüz her şeyin aslında birer denklemin sonucu olduğunu görmemekte gerçekte olan şey tam da budur. Canlı cansız her şey kendisine has özel bir denkleme sahiptir ve farkında olmadan bunu sağlamaya çalışıyor. İşte bu kitabımızda biraz bunu siz değerli okuyucularımıza göstermeye çalıştık

Bu eser sadece matematikçilere yönelik değil, matematiğe merakı olanlar için de faydalı bilgiler içeren bir eserdir.

Matematik Diyarında Bir Mola Online Kitap Oku

Matematik Diyarında Bir Mola .

Benzer İçerikler

Yaban Diyarlardaki Yabancı – Robert A. Heinlein – Online Kitap Oku

yakutlu

Bir Reklamcının İtirafları – David Ogilvy – Online Kitap Oku

yakutlu

Catherine Bybee – Pazartesi Düğünümüz Var – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy