Roman

Metafizik Nedir? – Martin Heidegger Online Kitap Oku

Metafizik Nedir? – Martin Heidegger ekitap

Metafizik Nedir? kitabı hakkında bilgiler:

Martin Heidegger'in Metafizik Nedir? isimli kitabı 63 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Havf hiçliği ifşa eder. Havf içinde boşlukta yüzüyoruz. Daha açıkça: Varlık bütünlüğü ile kayıp eridiği için havf bizi boşlukta dolaştırıyor. Biz de birlikte kendimizden sıyrılıyoruz. Bu suretle bizzat biz -varolan insanlar- varolanın ortasında kendimizden geçip eriyoruz. Bunun içindir ki esas bakımdan, 'sana' ve 'bana' değil, 'birisine' birşeyler olur. Hiçbir şeye tutunulması mümkün olmayan boşlukta kalmanın sarsıntısı içinde yalnız varolmak, daha mevcuttur. Havf içinde dil tutulur. Çünkü varolan, bütünlüğü içinde erir ve hiçliğin baskısı kendini hissettirir. Ve onun varlığı karşısında 'dır' demek susar. Havf içinde bize birşeyler olduğu zaman, çok vakit boş sükutu, gayesiz kelimelerle ihlal etmeyi aramaklığımız sadece hiçliğin etmeyi aramaksızlığımız sadece hiçliğin mevcudiyetinin bir delilidir.
Metafizik Nedir? Online Kitap Oku Metafizik Nedir? Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Martin Heidegger kitaplarını gör ->

Benzer İçerikler

Arumi’nin Rüzgargülü

yakutlu

Aşk O Kadar Aşk

yakutlu

Boyalı Kuş – Jerzy Kosinski – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy