Roman

Nefes – Bir Karar – Online Kitap Oku

Thomas Bernhard / Nefes – Bir Karar / PDF / Sayfa: 77

Bir yazarı yazar yapan etmenler nedir? İşte Bir Karar – Nefes kitabında yazarın kendi hayatından alınmış kesitlerle onu nasıl büyük bir yazara dönüştürdüğünün örneklerini göreceksiniz. Özellikle neredeyse bildiği ve cesaret ettiği bir çok şeyin öncüsü olan dedesinin umutsuzca ölümü beklerken yaşadığı çekişmeler bir dönüm noktası niteliği taşımaktadır. Herkes yazabilir fakat yazmakla yazmak arasında ki farkı bazı yazarlar hissettirir.

Nefes – Bir Karar Hakkında

Adeta ölümüne çalıştığı Kiler’den ağır bir hastalık nedeniyle kopmak zorunda kalan genç Thomas kendini, bütün entelektüel gelişimini borçlu olduğu dedesinin yatırıldığı hastanede bir ölüm koğuşunda bulur. Hayatının son demlerini yaşayanlar ve ümitsiz vakalar arasında, hem kendisinin hem de ailesinde tek iletişim kurabildiği insanın ölümünü çaresizce beklemek onda onulmaz yaralar açmıştır. Psikolojik çöküntü ve fiziksel ağrılarla boğuşmak, bir süre sonra varoluşuna ve geleceğine dair fikirlerinde yepyeni değişimleri getirecektir.

Bernhard yaşadığı ağır deneyimin yarattığı travmaları ve korkuları samimiyetle paylaşırken, okuru da bu büyük yazarın gelişim evrelerini sorgulamaya itiyor.

Nefes – Bir Karar Online Kitap Oku

Nefes – Bir Karar .

Benzer İçerikler

Adanmış Güzellik – Georgia Cates Online Kitap Oku

yakutlu

Söz Ver Sevgilim – Lynne Graham – Online Kitap Oku

yakutlu

Aşk Varmış, Aşk Yokmuş

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy