Diğer

Programlar

E-Kitaplar her geçen gün biraz daha yaygın olmaktadır. E-kitapları telefon, tablet , pc. lerde saklayabildiğimiz ve her yere taşıyıp okuma imkanı bulabiliyoruz. Ücretli ücretsiz bir çok ekitaplara ulaşabilirsiniz. Bu ekitaplar PDF ya da Word formatındaysa genellikle okuma konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamayız. Ama .pub gibi formatlarda ise bize yardımcı programlar gerekmektedir. 

Piyasada bulunan mobil cihazların birçoğunda (iphone, iPad, Nexus, Samsung Galaxy, Android ve Symbian destekleyen diğer cihazlar) ePub formatında kitap okunabilmektedir. Kindle haricindeki ekitap okuyucuların hepsi ePub formatını desteklemektedir..

Eğer iOS tabanlı iPhone ve iPad gibi cihazınız varsa iBooks uygulamanı kullanarak okuyabilirsiniz. Eğer cihazınızda iBooks uygulaması yüklü değilse buradan indirebilirsiniz. Android cihazlarda ise Aldiko uygulaması ile okuyabilirsiniz. 

Bunlardan başka ekitap formatı olan .mobi veya .azw ile hazırlanmış e-kitapları okumak için ise Amazon Kindle cihazınızın olması lazım. Yeni çıkan cihazlar bu formatı desteklemeye başladılar.

Eğer bilgisayarınızda okumak istiyorsanız size tavsiyemiz. Calibre programıdır. Bu programla çok sayıda farklı format arasında dönüştürme işlemi yapabilirsiniz.

Benzer İçerikler

İlköğretim için 100 temel eser

yakutlu

Gökyüzündeki Mor Bulutlar Kitap Özeti (Gülten Dayıoğlu)

yakutlu

Hangi Kitapları Okumalıyım? Muazzam Liste!

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy