Ekitap, ekitap indir
Diğer

Programlar

E-Kitaplar her geçen gün biraz daha yaygın olmaktadır. E-kitapları telefon, tablet , pc. lerde saklayabildiğimiz ve her yere taşıyıp okuma imkanı bulabiliyoruz. Ücretli ücretsiz bir çok ekitaplara ulaşabilirsiniz. Bu ekitaplar PDF ya da Word formatındaysa genellikle okuma konusunda herhangi bir sıkıntı yaşamayız. Ama .pub gibi formatlarda ise bize yardımcı programlar gerekmektedir. 

Piyasada bulunan mobil cihazların birçoğunda (iphone, iPad, Nexus, Samsung Galaxy, Android ve Symbian destekleyen diğer cihazlar) ePub formatında kitap okunabilmektedir. Kindle haricindeki ekitap okuyucuların hepsi ePub formatını desteklemektedir..

Eğer iOS tabanlı iPhone ve iPad gibi cihazınız varsa iBooks uygulamanı kullanarak okuyabilirsiniz. Eğer cihazınızda iBooks uygulaması yüklü değilse buradan indirebilirsiniz. Android cihazlarda ise Aldiko uygulaması ile okuyabilirsiniz. 

Bunlardan başka ekitap formatı olan .mobi veya .azw ile hazırlanmış e-kitapları okumak için ise Amazon Kindle cihazınızın olması lazım. Yeni çıkan cihazlar bu formatı desteklemeye başladılar.

Eğer bilgisayarınızda okumak istiyorsanız size tavsiyemiz. Calibre programıdır. Bu programla çok sayıda farklı format arasında dönüştürme işlemi yapabilirsiniz.

Benzer kitaplar

Sis – Stephen King – Online Kitap Oku

yakutlu

Yelkovanı Yakalamak – Ozan Yılmaz – Kitap İncelemesi

yakutlu

Soneler – William Shakespeare – Online Kitap Oku

yakutlu

Yorum Yap