Roman

Proust Projesi – Andre Aciman Online Kitap Oku

Proust Projesi – Andre Aciman ekitap

Proust Projesi kitabı hakkında bilgiler:

Andre Aciman'in Proust Projesi isimli kitabı 238 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Yaşantımızın insan ruhuyla zihnine nakşettiği izleri etraflıca ve yetkin şekilde aktaran çağdaş edebiyatın mühim yapıtlarından biridir, Marcel Proust’un ömrü süresince yazdığı kayıp Zamanın İzinde. Bir çağrışımın dalgalanarak bütün bir geçmişi şuur yüzeyine çıkardığı yedi ciltlik bu yapıt, tıpkı vakitte okurların kat edeceği zahmetli fakat bir o kadar da varoluşu dönüştüren bir tecrübe sunmaktadır.
Proust’un okurlar üzerinde bıraktığı muazzam etkinin farkında olan yazar ve yazın uzmanı –daha önceden dilimize tarafımızca Adınla Çağır Beni adlı romanının aktarıldığı– André Aciman, bu etkinin izini süreceği bir projeye girişmiş: Proust Projesi.
Aciman, aralarında Alain de Botton, Colm Tóibin, Louis Begley, Andrew Solomon, Judith Thurman, Lara Vapnyar gibi isimlerin de olduğu 28 yazara, raflarında duran yedi ciltten gözde bölümlerini seçip üzerlerinde bıraktıkları tesirleri açıklayan birer ova yazmalarını istemiş. Yitik Zamanın İzinde’nin özetini ve seçilen bölümleri –Roza Hakmen’in Türkçeleştirdiği bölümler kullanılmıştır– yazarların denemeleriyle harmanlayarak oluşturulan bu kapsayıcı yapıt, Proust’un dünyasına adım atmak isteyenlere yol gösterirken, tecrübeli okura da değişik görüşlerle kendininkileri karşılaştırma imkânı sağlıyor.
Proust Projesi Online Kitap Oku Proust Projesi Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Andre Aciman kitaplarını gör ->

Benzer İçerikler

Hain Yüreğim – Wulf Dorn – Online Kitap Oku

yakutlu

Bir Soru Bir Aşk – David Nicholls Online Kitap Oku

yakutlu

Rakı Ansiklopedisi – Kolektif – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy