Roman

Psikanaliz Üzerine – Sigmund Freud Online Kitap Oku

Psikanaliz Üzerine – Sigmund Freud ekitap

Psikanaliz Üzerine kitabı hakkında bilgiler:

Sigmund Freud'un Psikanaliz Üzerine isimli kitabı 272 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Freud'un 1915-1917 yılları arasında geniş bir dinleyici kitlesine vermiş olduğu temel psikanaliz konferansları üzerinden kaleme aldığı Psikanalize Giriş'in son kısmı olan bu kitap, Freud'un psikanaliz üzerine son araştırmalarını ve bulgularını içeriyor. Bu yeni derslerin diğerlerine olan bağlılığı, onlardaki sayısal dizilimi sürdürüp 29. Ders'ten başlamasıdır. Freud bu eseri ile, o zamanlarda daha henüz yeni bir alan olan psikanalize ilgi göstereceğini beklediği "aydınlar topluluğuna" yönelmektedir.
Kendisinin De aktardığı gibi bu derslerde, sadelik, tamlık ve bütünlük görünümü uyandıracak diye özverilerde bulunmaktan kaçınmak, sorunları bütün çıplaklığıyla ortaya koymak, boşlukları ve güven duygusu uyandırmayan noktaları yadsımamak başlıca amacı olmuştur. Psikanaliz Üzerine Yeni Araştırmalar ve Bulgular, Freudcu analiz konusunda bilinmesi gereken temel ve özlü bilgiler içermesi bakımından vazgeçilmez değerde bir anahtar kitap olma özelliği taşımaktadır.
Psikanaliz Üzerine Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Sigmund Freud kitaplarını gör ->

Benzer İçerikler

Donmuş – Robin Wasserman

yakutlu

Zar Adam – Luke Rhinehart – Online Kitap Oku

yakutlu

İsim Şehir Artist – Yılmaz Özdil Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy