Ekitap, ekitap indir
Roman

Serdengeçti 1-2 – Osman Yüksel – Online Kitap Oku

Osman Yüksel / Serdengeçti 1 – 2 / PDF / 2 eKitap

Yazarı bir dönem milletvekili olarak görev yapmış, uzunca süre siyasi davalardan dolayı mahkum olmuştur. Aynı zamanda gazeteci yazar bir kişilik olmakla beraber milliyetçiliğiyle öne çıkmıştır. Serdengeçti adlı 2 ciltlik eserinde, kitapla aynı ismi taşıyan bir kahraman kurgulamış ve onun yazılarında adalet karşısında savaştırmıştır. Zengin cümleleriyle hayli okunaklı bir ekitap olan “Serdengeçti” uzun zamandır bazı kesimler tarafından halen örnek gösterilir.

Serdengeçti 1 Hakkında

Serdengeçti, unutulmaz bir kahraman ve gerçek bir efsanedir. Yakın tarihimizin en gözü pek, en lafını esirgemez, özü sözü bir, yılmaz bir mücadele adamı idi.

Atalarından kendisine kalan muazzam servetini ve gençliğinden itibaren bütün hayatını dini ve milleti için feda etti. Hapishaneler onu asla korkutmadı. İşkençeler kendisini asla yıldırmadı. Gerçekleri pervasızca haykırdı. Bu milleti ağlatmak, mâbetsiz bırakmak, bir nesli mahvetmek isteyenlere karşı sarsılmaz bir kale gibi durdu.

Son nefesine kadar Hakk’ı ve halkını arslanlar gibi kükreyerek savundu. Elinizdeki eser, Serdengeçti’nin hâlâ gökkubbemizde çınlayan ve sonsuza dek yankılanacak olan güçlü naralarından bir demettir.

Serdengeçti 2 Hakkında

Bir Nesli Nasıl Mahvettiler
Gülünç Hakikatler
Akdeniz Hilalindir

Bu kitapta yer alan bazı yazılarından dolayı Serdengeçti işkence gördü ve zindanlara atıldı. Milletine insanca yaşama hakkı tanımayanlara bu milleti diktatör kafasıyla idare etmeye kalkışanlara, halkı sürü yerine koyanlara, Allah’a, Peygamber’e ve dine saldıranlara karşı kalemini keskin bir kılış gibi kullandı. Namertlere hadlerini bildirdi.

Serdengeçti’yi okumak, daha dün gibi kısa bir zaman önce millete reva görülen onca zulmü unutmak, bu halka ve bu haklın dinine gizliden gizliye düşmanlık edenlere karşı uyanık ve tedbirli olmak demektir.

Serdengeçti, bu mazlum ve mağdur milletin vicdanı idi. O vicdanı bu topraklarda yaşayan her şuurlu ferdin mutlaka tanıması ve bilmesi gerekir.

Serdengeçti 1 Online Kitap Oku

Serdengeçti 2 Online Kitap Oku

Serdengeçti 1 -2 Turbo Online Kitap Oku

Benzer kitaplar

Kader Ağları – Shannon Drake – Online Kitap Oku

yakutlu

Korku

yakutlu

Whiskey Creek Serisi – Brenda Novak – Online Kitap Oku

yakutlu

Yorum Yap