Süleyman’ın Anahtarı – Jose Rodrigues Dos Santos – Online Kitap Oku

Jose Rodrigues Dos Santos / Süleyman’ın Anahtarı / PDF – EPUB / Sayfa:496

Bazı romanlar vardır ki konusu fantastik bir hikaye gibi gelir fakat gerçekle kurgunun birleşiminden size hem macera yaşatır hemde bilgi yağmuruna tutar. İşte ünlü profesyonel yazar Jose Rodrigues Dos Santos’un kaleminden “Süleyman’ın Anahtarı” adlı ekitap romanı. İsviçreli bilim adamlarının yıllardır Cernde aradığı Tanrı parçacığı denilen bir şeyin peşinde oldukları herkes tarafından bilinir. Bu olguya en çok yaklaşan bilim adamı Frank Bellamy bir gün yerinde ölü bulunur. Bu ölümün baş şüphelisi Tomás Noronha’dır bunun üzerine başta CIA olmak üzere bir çok ülkeden güvenlik güçleri Tomás’ın peşine düşer. Fakat bu suçu işlediğini kabul etmeyen Tomás yakalanınca bundan sıyrılamayacağı bir oyun olduğunu anlar ve kendini haklayacak tek şey olan Kuantum Gözü’nü aramaya başlar.

Süleyman’ın Anahtarı Hakkında

“Rab hileli teraziden iğrenir, Hilesiz tartıdansa hoşnut kalır. Küstahlığın ardından utanç gelir Ama bilgelik alçak gönüllülerdedir.”
-Hz. Süleyman-

İsviçre, Cern… Tanrı Parçacığı’nı arayan bilim adamları, CIA’in Bilim ve Teknoloji Müdürü Frank Bellamy’nin cansız bedenini bulurlar. Cesedin elinde, anahtarın Tomás Noronha olduğunu söyleyen bir not vardır. Portekiz, Lizbon Yeni Üniversitesi… Tarihçi Noronha artık CIA’in bir numaralı hedefidir. Dünyanın en güçlü istihbarat teşkilatının kendisini öldürmek istediğini anlayan Tomás Noronha eğer hayatta kalmak istiyorsa Frank Bellamy’nin ölümünün ardındaki gizemi çözüp masumiyetini kanıtlamalı ve çok gizli bir proje olan Kuantum Gözü’nün yerini bulmalıdır.

Bu doludizgin arayışta başta Einstein ile onun karşıtları olmak üzere yirminci yüzyılın bütün büyük fizikçileri bir araya gelecek ve Tomás Noronha’ya zihin, madde ve varoluşun gizemi arasındaki şaşırtıcı bağlantıları ortaya çıkarmasında yardım edecektir.

Ruh var mıdır? Ölümden sonra hayat var mıdır? Gerçeklik nedir?
Tanrı’nın Formülü’nde Tanrı’nın varlığına dair bilimsel ispatların peşinde olan José Rodrigues dos Santos bu devam romanında da gerçeklik, evren ve bilinç üzerinden kuantum fiziğinin en derinlerine dalmaktan çekinmiyor.

Süleyman’ın Anahtarı Yorumlar

“Türün ustasından yeni bir şaheser. İnsanoğlunun en büyük gizemlerinden biri olan varoluşa dair ufuk açıcı bir anlatı. ‘Neden varız?’ bu romanın temel sorusu.”
-Le Quotidien du Luxembourg-

“José Rodrigues dos Santos okuyucusunun karşısına yeni bir sürükleyici macerayla çıkıyor. Felsefe, bilim ve din yeniden bir arada. Okumaya başlayınca durmak istemeyeceksiniz.”
-Nice Matin-

“Etkileyici bir dille yazılmış son derece sürükleyici bir roman olan Süleyman’ın Anahtarı okuyucularını insanlık tarihinin en büyük gizemlerinin cevaplarından da öteye götürüyor. José Rodrigues dos Santos her zamanki gibi en karmaşık felsefi ve bilimsel fikirleri, gerçek teorilerle son derece açık bir şekilde anlatıyor.”
-Le Courrier Français-

“José Rodrigues dos Santos çağımızın en usta macera yazarlarından biri. Süleyman’ın Anahtarı bilimsel gizemleri herkesin anlayabileceği bir dille gözler önüne seriyor.”
-Metro-

“Ezoterik ve mükemmel… Bilgi dolu ve başarılı bu romanın temelinde elbette ki sadece gerçek bilimsel teoriler var.”
-Figaro Magazine-

“José Rodrigues dos Santos bir kez daha ne kadar başarılı bir macera yazarı olduğunu kanıtlıyor. Romanını kurgunun ötesine taşıyıp zihin, madde ve varoluşun gizemi arasındaki şaşırtıcı bağlantıları ortaya çıkaran gerçek bilimsel bilgilerle donatıyor.”
-Ouest France-

Süleyman’ın Anahtarı Online Kitap Oku

Süleyman’ın Anahtarı Online Kitap Oku

{{ reviewsOverall }} / 5 Kullanıcılar (0 oylar)
Oylar
Ziyaretçiler ne diyor ... Puanınızı bırakın
Tarafından sipariş:

İlk yorum yazan siz olun.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Bu incelemede henüz yanıt yok.

Avatar
Daha fazla göster
Daha fazla göster
{{ pageNumber+1 }}
Puanınızı bırakın

Tarayıcınız resim yüklemeyi desteklemiyor. Lütfen modern bir tane seçin

Benzer İçerikler

Gözde Bekar – İnara Scott – Online Kitap Oku

yakutlu

Kırmızı Kitap – C. G. Jung Online Kitap Oku

yakutlu

Gönül Kaçanı Kovalar – Carly Phillips

yakutlu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy