Roman

Tatyana ve Alexander – Paullina Simons – Online Kitap Oku

Paullina Simons / Tatyana ve Alexander – Bronz Atlı Serisi 2 / PDF – EPUB / Sayfa: 656

Tatyana serinin ilk kitabında umutsuz ve hüzünlü bir son yaşamıştı ve Alex ortalarda yoktu. Herkes onun için öldü diyorken Tatyana bunu bir türlü kabul etmek istemiyordu. Tatyana henüz 18 yaşında hamile bir dul olarak ülkesinden uzaklara kaçmış sığınmıştı. Sovyetlerin eline düşen Alex’ten halen kesmediği umudu için her gün dua ediyordu. Alex aslında son anda ipten dönmüştü. Yetenekli bir subay olduğu için gözden çıkarılmamış Sovyetlerin döküntü askerlerinin başına onları eğitmek üzere verilmişti. Ama Alex’in ilk fırsatta ölümü göze alarak kaçma planının olduğu kimse bilmiyordu. Çünkü sonunda ya Tatyana vardı ya ölüm.

Tatyana ve Alexander Hakkında

Paullina Simons uluslararası çok satan eseri Bronz Atlı’da, karanlık II. Dünya Savaşı döneminde Tatyana’nın Kızıl Ordu subayı Alexander Belov’la yaşadığı büyük aşkın yürek burkan hikâyesini anlattı. Bu destansı hikâye Tatyana ve Alexander’la devam ediyor; savaşın yıkıcı gücüne rağmen adanmışlık ve aşkın yenilmezliği…

Tatyana, Amerika’da yeni bir hayat kurmak için savaşın yerle bir ettiği Leningrad’dan kaçtığında on sekiz yaşında, hamile ve duldur. Ancak geçmişin hayaletleri ve acı hatıralar peşini bırakmamıştır. Kızıl Ordu subayı Alexander Belov’un hâlâ hayatta olduğu ve ona ihtiyaç duyduğu düşüncesi ona işkence etmektedir.

Okyanusların ve kıtaların ötesinde, Sovyetler Birliği’nde Alexander idam edilmenin kıyısından dönmüş ve savaşta gözden çıkarılmış askerlerden oluşan bir birliğin başına verilmiştir. Ancak Alexander, Stalin’in ölüm makinesinden kaçmak için son bir umutla adamlarını Avrupa’nın kalıntıları arasından geçirmeye ve Tatyana’ya ulaşmaya kararlıdır.

Savaşçı, komutan Alexander. Suyun, ateşin ve gökyüzünün Alexander’ı. Sevgili Tanrım beni sana versin; tankların ve hendeklerin, dumanın ve kederin askerine, mutluluğumun ve özlemimin kaynağı Alexander’a. Her neredeysen seni arıyorum.

Tatyana ve Alexander Yorumlar

“Bu kitap romantizm severlerin dileyebileceği her şeye sahip: cesur, yetenekli ve büyüleyici bir kahraman, nefesinizi kesecek bir aşk!”

-Daily Mail-

“Şefkat ve tutkuyla örülmüş bir aşk hikâyesi.”

-Publishers Weekly-

“Bir solukta okunacak bir sevda masalı.”

-Daily Mail-

“Çok etkileyici… Bu kitabı elinizden bırakamayacaksınız.”

-Kirkus-

“Okuyucular bu karakterleri ve içinde bulundukları zor şartları önemseyecekler ve Leningrad Kuşatması’nın kişiler üzerindeki etkileri hakkında gerçek bir fikir sahibi olacaklar.”

-Booklist-

“Kusursuz karakterler yaratan Simons, okuyucuyu anında hikâyenin detayları içine çekiyor.”

-Library Journal-

Tatyana ve Alexander Online Kitap Oku

Tatyana ve Alexander Online Kitap Oku

Tatyana ve Alexander .

Benzer İçerikler

Ay Tutulduğu Gece

yakutlu

Mihmandar (Bir Eyüp Sultan Romanı)

yakutlu

Reyc – Asi Çakıltaşı – Binnur Şafak Nigiz – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy