Adsız Ülke – Alain Fournier Online Kitap Oku

Adsız Ülke - Alain Fournier
Adsız Ülke – Alain Fournier ektiap

Adsız Ülke kitabı hakkında bilgiler:

Alain Fournier’in Adsız Ülke isimli kitabı 240 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Alain-Fournier (1886-1914) daha 28 yaşındayken, cephede vurularak can verdi. Koca Meaulnes (Le Grand Meaulnes), onun yayınlanmış tek romanı. Tanınmış Fransız düşünürü Marcel Arland, Koca Meaulnes, modern edebiyatın belki de ilk ve biricik klasik kitabıdır diyor. Benim sanat ve edebiyat ilkem, çocukluktur diyen Alain-Fournier, bu ilk ve tek romanında, gerçek hayatında karşılaşıp aşık olduğu, bir daha göremediği, fakat bir türlü unutamadığı uzun boylu sarışın bir kızı, sahiden çocuksu bir dünya içinde canlandırır. Yazar, uzun bir şiiri andıran bu romanını sarsıcı bir yalınlıkla yazmaya büyük önem vermişti. İnsanı insan yapan, özüne ait ne varsa, bu romanda savunmuştur: sevgi gibi, arkadaşlık gibi, arkadaşlık duygusu, dayanışma, fedakârlık, sevecenlik gibi. Bu erdemler, insanın, insanlık tarihinin kirleri pasları altında kalsalar dahi, bizim onları bulundukları yerden çıkarmamız şart olan, baş köşeye oturtmamız şart olan değerler. Bu kitapta işte bunlar var. Alain-Fournierin eserinin zenginliği, büyüklüğü, ölümsüzlüğü, insanın yalın varlığını, onun gerçek duygularını sergilerken, ara ara düş ortamına kaysa dahi, gerçekliğinden kaynaklanmaktadır. Bir zamanlar Ataçın Adsız Köşk isimiyle çevirdiği bu romanı, Özdemir İncenin tercümesiyle ve Adsız Ülke isimiyle sunuyoruz.
Adsız Ülke Online Kitap Oku Adsız Ülke Online Kitap Oku

{{ reviewsOverall }} / 5 Kullanıcılar (0 oylar)
Oylar
Ziyaretçiler ne diyor ... Puanınızı bırakın
Tarafından sipariş:

İlk yorum yazan siz olun.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Bu incelemede henüz yanıt yok.

Avatar
Daha fazla göster
Daha fazla göster
{{ pageNumber+1 }}
Puanınızı bırakın

Tarayıcınız resim yüklemeyi desteklemiyor. Lütfen modern bir tane seçin

$ s

Benzer İçerikler

Huysuz ve Tatlı – Lauren Conrad – Online Kitap Oku

yakutlu

Yaban (Yakup Kadri Karaosmanoğlu)

yakutlu

Aselsan Cinayetleri – Melik Duvaklı – Online Kitap Oku

yakutlu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy