Ekitap, ekitap indir
Roman

1473 – Bedia Ceylan Güzelce – Online Kitap Oku

Bedia Ceylan Güzelce / 1473 / PDF / Sayfa: 112

Bedia Ceylan etkileyici bir tarihi romanla karşımıza çıkıyor. 1473’de yaşanan bir savaşı kurgulayarak bizlere aktaran bu romanda heyecan ve entrikalar üst düzeyde sizleri kendine çekiyor. Osmanlı ve eski Türk boylarının içinde bolca yer aldığı bir ölüm kalım savaşı. Daha önce adını duymadığınız kahramanlar.. ve tarihin kırmızı yüzü sizleri karşılıyor.

1473 Hakkında

Tarih, kimseyi hatırlamayan bir ihtiyar. Ona yalnızca yazanlar inanıyor.

Bir sabah, çiçekler içine çekiliverdi… Ertesi gün Otlukbeli Savaşı başlayacaktı. Başkent’te bekleyen Osmanlı askerlerinin çevresini yarım bir hilal gibi çevreleyen Akkoyunlu ordusunun heyecanla çarpan kalp seslerini duymak için yarasalar kadar iyi duymanız gerekmiyordu. Bu sesler ağaç gövdelerine çarpıyor, aşağı inip kökleri titretiyordu.

Otlukbeli ovasında oyuklar açan her bir top mermisiyle onlarca asker ve bin yıllık ağaçlar devriliyordu.

Yeraltı hayvanlarının gizli tünelleri bir bir açığa çıkıyordu. Göğe yükselen sadece askerlerin değil, hayvanların da çığlıklarıydı.

Bedia Ceylan Güzelce, Otlukbeli Savaşı’nı iki kirpinin gözünden anlattığı 1473’te, olaylara bir başka gözle bakmamızı istiyor. Tarihin rakamlardan ibaret olmadığını şiirsel bir dille ustaca anlatıyor.

Savaşlarda adı bile geçmeyenlerin romanı 1473.

1473 Online Kitap Oku

1473 .

Benzer kitaplar

Ateş Rüzgarı Üçlemesi Serisi – William Nicholson – Online Kitap Oku

yakutlu

Kitap Hırsızı – Markus Zusak – PDF ve ePUB İndir

yakutlu

Kızıl – Stefan Zweig – Online Kitap Oku

yakutlu

Yorum Yap