OKUYUCU PUANLARI
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Dean Burnett / Aptal Beyin / PDF – EPUB/ Sayfa: 288

Bir Sinirbilimci Beyninize Neler Olup Bittiğini Anlatıyor.

Hep duyarız beynin kusursuz bir zekilikte olduğunu hatta henüz bu inanılmaz yeteneğini sadece %2-3’nü kullanarak yaptığını. Bizi hayran bırakan bu beyin aslında yakından incelendiğinde oldukça aptallıklar yapmaktadır. Biraz önce örnek verdiğimiz gibi beynimiz kendisinin bile çok küçük bir bölümünü kullana bilecek kadar aptaldır. Tabi ki kitabo okumaya başladığınızda bu genel örnekten çok daha detaylı ilginç aptallıkları göreceksiniz. Bu kitap sizlere beyninizin hayatını anlatacak.

Aptal Beyin Hakkında

Zeki insanlar tartışmalarda neden çoğunlukla yenilir?

Neden insanların yüzlerini hatırlarız ama adları bir türlü dilimizin ucuna gelmez?

Peki bir ilişki bittikten sonra neden haftalar, aylar, hatta yıllar boyunca kendimize gelemeyiz?

Çünkü: Beyin aptaldır. Beynimizin inanılmaz ve mucizevi olduğunu düşünürüz. Ama aslında beynimiz bazı şeyleri karıştırabilir, hataya düşebilir ve çalışma düzeni bozulabilir. Hatta beyin kendini beğenmiştir, egoisttir. Evet, öyle!

Dean Burnett Aptal Beyin’de, bütün görkemine karşın insan beyninin kusurlarını ve bu kusurların söylediğimiz, yaptığımız ve deneyimlediğimiz her şeyi nasıl etkilediğini pek çok bilimsel deney ışığında anlatıyor.

Sinirbilim uzmanı, Guardian blog yazarı ve komedyen Dean Burnett, insan hayatını sabote ediyor gibi görünen beyni merak eden herkesi eğlenceli bir yolculuğa çağırıyor.

“İşte beyin bu. Etkileyici değil mi? Ama aynı zamanda biraz da aptal.”

Aptal Beyin Online Kitap Oku

Aptal Beyin Online Kitap Oku

Aptal Beyin Turbo PDF ve ePUB İndir