OKUYUCU PUANLARI
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Edebiyat severler Zülfü Livaneli tarafınca yazılan Arkadaşıma Veda kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Zülfü Livaneli Arkadaşıma Veda Kitap Özeti

Arkadaşıma Veda” 2016 senesinde Kapı Yayınlarından çıkan 192 sayfalık bir kitap. “Arkadaşıma Vedakitabı edebiyat dünyasının usta ve popüler yazarlarından olan Zülfü Livaneli tarafınca kaleme alınmış. “Arkadaşıma Veda Özeti”ne beraber bakalım.

Arkadaşıma Veda Arka Kapak Yazısı

Yardımcısı Salih Bozok’un dilinden dâhi önder Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’ün yaşam hikâyesi. Yüreği daima vatan sevgisiyle dolu iki arkadaşın, hayallerini gerçekleştirme masalı.

Canım yavrum, Ben hayatım süresince Mustafa Kemal Mustafa Kemal Atatürk’e sonsuz bir hayranlık duydum ve daima onun izinden yürüdüm. Ne mutlu bana ki halkın, dâhi liderine duyduğu derin sevgiye şahit oldum. Bu kitap, onu hemen hemen altı yasındayken Selanik’te tanıdıgım ilk günden, Istanbul’da öldügü o acı güne kadar devam eden essiz dostlugumuzun hikâyesidir. Yüregi daima vatan sevgisiyle dolu iki arkadasın, hayallerini gerçeklestirme hikâyesidir. Bu satırları bir ülkenin kurtulus destanı olarak da okumanı dilerim. Senden tek istegim, onun ilkelerini iyi anlaman ve yurduna yarasır, çalıskan bir insan olup siz gençlere emanet ettigi cumhuriyeti korumandır. Sevgilerimle, Baban Salih Bozok
(Tanıtım Bülteninden)

Zülfü Livaneli tarafınca kaleme alınan Arkadaşıma Veda tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

 

Kitabın özeti umarız işinize yaramıştır. Ekitap.org ekibi…