Roman

Aşktan da Üstün 50 Film – Kolektif – Online Kitap Oku

Kolektif / Aşktan da Üstün 50 Film / PDF – EPUB / Sayfa: 170

Şimdi bir film izlediğinizi düşünün. Bu film çok mükemmel bile olsa bazen hoşunuza gitmez, bazense tam aksi olur. Çünkü kitaplarda ki gibi filmlerde de bazı karakterleri kendimizle özdeşleştiririz ve bizim çizgimiz dışına fazlaca taşarsa ondan koparız. Daha önemlisi ise bazı filmler nasıl oluyorda her insanın hayranlığını uyandırıyor ona da şaşırırız. İşte bu filmler işini aşkla yapan insanların filmleri..

Aşktan da Üstün 50 Film Hakkında

İçinde bulunduğumuz sinema atmosferi, iyisi kötüsü ile birçok tuzağı, tuzaklardan kaçış yolunu, kurtuluş ve mahvoluş alanlarını barındırıyor. Arka Pencere, yaşadığınız bu bina içinde sizin kurtuluşa ya da mahvoluşa kaçış noktanız olabilir. Oradan ihtiyacınız olan her türlü mühimmatı gizlice evinize taşıyabilirsiniz. Komşularınızı ve gizli kalmaya mahkum cinayetlerini izleyebilir, türlü türlü iyiliğin, hinliğin ve icraatın peşinde koşabilirsiniz. Yeter ki işinizi ‘aşktan da üstün’ bir duyguyla yapıp, sonunda aşkın her şeyi sarıp sarmaladığını fark edin… Kanımca, kötü eleştiri iyi eleştiriyi kovar. Dolayısıyla iyi eleştirinin ve sinema aşkının gövermesi için bu seçkiyi önemli bulduğumu belirtmem gerek. Seçkinin ileride yayımlanacak öteki yazılarla daha da gelişip büyüyeceğini, bize başka arka pencereler sunacağını umuyorum.
Derviş Zaim

Sinema hakkında yazmak ile sinema yapmak arasındaki ayrım bizim için çok önemli değil. İşin gerçeği, bugün filmler hakkında konuşmaktan en çok zevk aldığımız insanlar sinema yazarları. Bir grup sinema yazarının yaklaşık bir yıl önce bağımsız olarak kurdukları Arka Pencere’yi düzenli olarak takip ediyoruz, Hitchcock’un film adlarından oluşturdukları kendilerine özgü bir yazı evrenleri var. Bağımsız olduklarını da özellikle vurgulamak gerek.
Yağmur Taylan, Durul Taylan

Yazarlardan demek istemiyorum, sinemaseverler için sinemaseverlerden bir toplama, arkadaşlarınızla “Oğlum süper filmdi!” diye göz atacağınız bir başucu kitabı, sevgilinize hava atacağınız koleksiyonu az çok düzenleyecek yardımcı kitap. Ya da “Cennet Sineması”nın sonu gibi bir kitap diyelim kısaca da, gözlerimiz dolsun…

Aşktan da Üstün 50 Film Online Kitap Oku

Aşktan da Üstün 50 Film Online Kitap Oku

Alternatif

Aşktan da Üstün 50 Film Online Kitap Oku

Benzer İçerikler

Sürgün – Rashelle Workman Online Kitap Oku

yakutlu

Aylaklığa Övgü – Bertrand Russell Online Kitap Oku

yakutlu

Ab-ı Hayat

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy