Roman

Beni Asla Bırakma – Kazuo Ishiguro – Online Kitap Oku

Kazuo Ishiguro / Beni Asla Bırakma/ PDF / Sayfa: 272

Nobel edebiyat ödüllü bir eser olan “Beni Asla Bıraka” İngiltere’de en iyi ilk 100 kitap içerisinde yer almaktadır.

Hailsham adında seçilmiş öğrencilerin bulunduğu ilginç bir okulda okuyan öğrenciler vardır. Bu öğrenciler nereden nasıl geldikleri bilmezler ve buradan başka bir yer hatırlayamazlar. Hailsham okullunu çevrelen korkunç bir orman vardır. Bu ormandan bir adım bile dışarı atmaya cesaret edemez kimse. Yalnız diğer yandan Hailsham kötü bir yer sayılmaz. Öğrencilerin sağlıklarıyla çok ilgilenirler, onları sanatçı ve sporcu olarak yetiştirirlerdi. Başlardın değişik alanlarda uzman insanlar tarafından eğitim alırlardı. Fakat yinede burası neresiydi ve bizim işimiz burada nedir diye soran biri sonunda çıkacaktı..

Beni Asla Bırakma Hakkında

Yatılı okul Hailsham’ın öğrencileri, bahçe duvarının arkasındaki karanlık ormandan çok korkarlar. Hafta sonları veya tatillerde evlerine gitmez, Hailsham’dan önceki yaşamlarını hatırlamazlar. Dış dünyayla bağlantıları yoktur. Öğretmenler değil, gözetmenler tarafından eğitilirler. Spor ve sanata büyük önem veren gözetmenler, Hailsham öğrencilerine sürekli özel olduklarını hatırlatır ve bedenlerine çok iyi bakmaları gerektiğini tekrarlar.
Kazuo Ishiguro, yayımlandığı yıl Time tarafından İngilizce yazılmış en iyi 100 roman listesine alınan Beni Asla Bırakma’da, yıkıma götüreceğini bile bile kendi kaderini kabullenenlere odaklanmış görünüyor.

Beni Asla Bırakma Online Kitap Oku

.

Beni Asla Bırakma Turbo Online Kitap Oku

Benzer İçerikler

Yatağımdaki Serseri – Sabrina Jeffries Online Kitap Oku

yakutlu

Güneşin Aşık Olduğu Kız – Şeyma Demir – Online Kitap Oku

yakutlu

Sinema ve Tarih – Marc Ferro Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy