Roman

Kaplan! Kaplan! – Alfred Bester Online Kitap Oku

Kaplan! Kaplan! - Alfred Bester
Kaplan! Kaplan! – Alfred Bester ekitap

Kaplan! Kaplan! kitabı hakkında bilgiler:

Alfred Bester’in Kaplan! Kaplan! isimli kitabı 298 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Uzayda ölüme ayrılınan, can vermesi şart olan bir adam, tekmelenip uykusundan uyandırılırsa ve tüm dünyayı da kendisiyle birlikte uyandırmaya kalkışırsa… 24. Asrın en değerli adamı, yüreğinde intikam ateşi ve yüzünden bir kaplan dövmesiyle dolaşıyor ve av başladı.
Her 6.45 okuru bilir ki, sema mavi, su ise ıslaktır… Dolayısıyla tehlikede değil, tehlikeliyiz.
Alfred Bester, asıl uğraşı senaryo ve gazetecilik olsa da bilimkurguya ve çizgi romana emek vermeye başladıktan sonra gerçek kimliğini bulan yazarlardan. Yazarın ikinci bilimkurgu romanı ve ona asıl şöhretini getiren Kaplan! Kaplan! yazılmış en iyi bilimkurgu romanlardan. Belki de en iyisi.
24. asır. İnsanlar “jaunt” tecrübe et eylem sayesinde çok uzun mesafeleri, ışınlanarak çok kısa müddette kat edebilmektedir. Gully Foyle, uzayda 170 gün süresince hemen hemen havasız bir ortamda hayatta kalmayı muvaffak olur, kendine geldikten sonra gemi yıkıntınından kurtulur. Onu kurtaracağını sandığı gemi ise yanından geçer gider. Uzayda ölüme ayrılınır. Artık aklında sadece onu bu vaziyete düşürenlerden intikam almak vardır.
Çıktığı bu olanaksız görevde önce herkesin onu tanımasını sağlayacağı kaplan dövmesini yüzüne işlenir, hemen peşinden mapusa atılır. Çözdüğü her meseleden sonra bir yenisiyle karşılaşan Foyle, içindeki intikam ateşiyle hedefine erişmekte kararlıdır.
Tüm Güneş Sistemi’ni etkileyecek ve kontrol sahibi şirketlerin ele geçirmek istediği bir sır da Foyle’la birlikte seyyareden seyyareye gezer.
Kaplan! Kaplan! bilimkurgunun korkunç simetrisi.
Kaplan! Kaplan! Online Kitap OkuKaplan! Kaplan! Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Alfred Bester kitaplarını gör ->

Benzer İçerikler

Unutulan Kraliçe – Vanora Bennett – Online Kitap Oku

yakutlu

Delice – Hande Altaylı Online Kitap Oku

yakutlu

Rus Ruletinde Nasıl Kazanılır – T. Byrne T.Cassidy – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy