Roman

Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları 3 – John Perkins Online Kitap Oku

Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları 3 – John Perkins ekitap

Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları 3 kitabı hakkında bilgiler:

John Perkins'in Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları 3 isimli kitabı 410 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Yıl 2008…
Dolar Değer kaybetmeye başlıyor ve bu düşüş sürüyor. A.B.D.'nin En büyük ithalat kalemi olan petrolün varil fiyatı 200 dolara kadar çıkıyor. 'Büyük Bunalım'dan sonra en büyük finans krizi patlak veriyor; yatırım bankaları batmaya başlıyor, büyük şirketler zora düşüyor.
Gündemin En popüler sorusu: Kapitalizm çöküyor mu? Rusya, Çin, Hindistan, Avrupa ve Latin Amerika'nın farklı yönelişlerle A.B.D.'nin Tek süper güç konumunu giderek daha ciddi şekilde tehdit etmesi akla başka soruları da getiriyor. Üçüncü Dünya ülkelerini bir sistem doğrultusunda modern zaman sömürgelerine dönüştüren, önceki yüzyılın başında Rus Devrimi'ne bile destek olan, IMF/Dünya Bankası, CIA/CFR gibi mekanizmalarla her şeyi en ince ayrıntısına kadar planlayanlar nasıl oldu da bu krizin gelişini göremedi?
Elinizde tuttuğunuz kitap, varılan son noktaya uzanan yoldaki kilometre taşlarını teker teker açıklıyor:
-Kongo'daki savaşın aslında kime hizmet ettiğini, biz ucuz cep telefonu ve dizüstü bilgisayar kullanalım diye dört milyon insanın can verdiğini biliyor muydunuz?
-A.B.D.'nin Irak petrollerini bu kez çokuluslulara komik bedellerle teslim edemeyeceğinden, çünkü önünde ciddi engeller olduğundan haberiniz var mıydı?
Bono ve Bob Geldof, Angelina Jolie ve George Clooney gibi kimi starlar Paul Wolfowitz ve Tony Blair ile aynı sahnede ve mutlu yüz ifadeleriyle boy gösterdiğinde kutlanan şey neydi?
-Dünya Bankası'nın 100 milyar doları nerede kayboldu?
Bir Ekonomik Tetikçinin İtirafları 3 Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer John Perkins kitaplarını gör ->

Benzer İçerikler

Gölge Ve Kemik – Leigh Bardugo – Online Kitap Oku

yakutlu

Somuncu Baba – Aşkın Sırrı

yakutlu

Meftun – Hercai 2 – Sümeyye Koç – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy