Roman

Günümüzde Psikoterapi – Saffet Murat Tura Online Kitap Oku

Günümüzde Psikoterapi – Saffet Murat Tura ekitap

Günümüzde Psikoterapi kitabı hakkında bilgiler:

Saffet Murat Tura'nın Günümüzde Psikoterapi isimli kitabı 328 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Psikanalizden türeyen psikoterapiler, insanlığın umutsuzluk ve kaygıyla mücadelesinde önemli bir aşamayı temsil eder. Diğer yandan yirminci yüzyıl boyunca psikoterapi tekniklerinde büyük bir çeşitlilik ortaya çıkmıştır. Bu konudaki Türkçe kaynakların sınırlılığını göz önüne alan psikiyatr Saffet Murat Tura, özellikle sınır durumlar ve narsisizm konuları çerçevesinde geçen başlıca tartışmaları özetleyerek temel ve güvenilir bir bilgi aktarmayı amaçlıyor.
Analitik psikoterapi kuramları arasındaki çatışmaların sanıldığı kadar uzlaşmaz olmadığını savunan yazar, kuramsal tartışmaların çoğunun, psikoterapi tekniklerinin oluşturduğu farklı deney ortamlarında farklı tepkiler gözlenmesinden kaynaklandığını öne sürüyor. İşte bu nedenle Günümüzde Psikoterapi, değişik teknikler ve bu tekniklerle bağlantılı kurumları bir arada ve karşılaştırmalı olarak okumanın, bütün bu perspektiflerin üstünde bir geometrale; bütünsel ve merkezsiz bir kavrayışla ulaşmayı kolaylaştıracağı inancıyla yazılmıştır.
Günümüzde Psikoterapi Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Saffet Murat Tura kitaplarını gör ->

Benzer İçerikler

Sesli Kitap Arşivi İndir

yakutlu

En Karanlık Fısıltı – Gena Showalter Online Kitap Oku

yakutlu

Kathryn Freeman – Zıt Kutuplar – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy