Ekitap, ekitap indir
Roman

Bir Genç Kızın Anıları – Simone De Beauvoir

Bir Genç Kızın Anıları - Simone De Beauvoir
Bir Genç Kızın Anıları – Simone De Beauvoir ekitap

Bir Genç Kızın Anıları kitabı hakkında bilgiler:

Simone De Beauvoir’in Bir Genç Kızın Anıları isimli kitabı 416 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla e-kitap olarak PDF ve EPUB formatında sizlere sunuluyor.
Muasır kadın yazarların en büyüğü olarak kabul edilen Simone de Beauvoir, dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de sevilen, çok okunan bir yazar ve düşünürdür. Önceden yayımladığımız “Kadın” (Le Deuxieme Sexe), “Kadınlığımın Hikayesi” (La Force de l’Age – La Force des Choses) ve tanınmış kişi romanı “Misafir Kız”ın (L’Invitee) kısa müddette büyük alaka görmesi de bunu doğrulamaktadır.Şimdi de Beauvoir’ın en az öteki yapıtları kadar seveceğiniz ve yayımlandığı her yerde büyük yankılar bırakmış olan bir başka büyük yapıtını sunuyoruz. “Bir Genç Kızın Hatıraları” (Les Memoires d’une jeune fille rangee) genç kızlık çağının tüm meselelerini en küçük detaylarına kadar olanca çıplaklığı ile ele alan ve bir roman kadar rahat okunan bir yapıt.

Babama gelince, onu pek az görürdüm. Her sabah erkenden çıkar, elinde, dosya dedikleri, dokunulması yasak nesnelerle dolu bir çanta ile Adliyeye giderdi. Ne sakal bırakırdı başkaları gibi, ne de bıyık. Maviş gözlerinin içi gülerdi. Akşamlan gelirken anneme menekşeler getirirdi. Sarılıp öpüşürler, kahkahalarla gülerlerdi. Babam, ilgilendiği zaman benimle de eğlenirdi. Bana C’est üne auto grise’yi ya da Elle avait üne jambe de bois’yı söyletir; türlü hünerler gösterip, burnumdan para çıkarır, avucunda kaybederdi. Pek hoş, pek eğlendirici bulurdum babamı. Benimle oynadığı zaman bayağı sevinirdim; ama yaşamımda çok belirgin bir rolü yoktu.

Benzer kitaplar

Bana Allah Yeter – Uğur Koşar – Online Kitap Oku

yakutlu

Adam Sandıklarımız – Tuba Ezici – Online Kitap Oku

yakutlu

2018 – YKS – TYT – AYT – Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı – Online Kitap Oku

yakutlu

Yorum Yap