$ s

Bir İdam Mahkumunun Son Günü – Victor Hugo Online Kitap Oku

Bir İdam Mahkumunun Son Günü – Victor Hugo ekitap

Bir İdam Mahkumunun Son Günü kitabı hakkında bilgiler:

Victor Hugo'nun Bir İdam Mahkumunun Son Günü isimli kitabı 132 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Bir İdam Mahkumunun nihayet Günü, dünya edebiyatının ölümsüzlerinden Victor Hugo'nun (1802-1885) yirmi altı yaşında yazdığı bir gençlik yapıtıdır. Victor Hugo'nun içerik olarak bu romandaki amacı fazla yalın, fazla açık: İdam cezasının hem trajik, hem de saçma yanını göstermek. Onun büyüklüğünde, onun dehasında bir yazar için böyle bir savı insanŒ ve etik boyutlarıyla sergileyerek kanıtlamak hiç de zor değil. Fakat bu romanın kocaman önemi başka özelliklerinden kaynaklanıyor. Bu yapıt, birinci tekil şahıs ben ile yazılan romanın ilk örneği. Daha evvel böyle bir metot bilinmiyor. Demek ki bu özelliği ile bir yol açıcı, bir öncü bu roman. Roman kahramanının da dediği gibi, bir cins zihinsel otopsi olan bu romanda, çağdaş edebiyatın ilk iç monoloğu ile karşılaşıyoruz. Bir İdam Mahk-munun nihayet Günü, bir yazınsal yenilik olan Samuel Beckett ve Georges Bataille'ı bilgileri veriyor. Bu da romanın bir başka mühim özelliği. Bataille ve Beckett'i tanıdıktan sonra bu romanı daha iyi kavrıyoruz. İdam mahk- munun şahsına ironik bir gözle bir bir başka kişi olarak bakışı ise, Victor Hugo'nun Arthur Rimbaud'dan kırk sene evvel `Ben Bir Başkasıdır' düşüncesini yaşamış olduğunu gösteriyor.
Bir İdam Mahkumunun Son Günü Online Kitap Oku Bir İdam Mahkumunun Son Günü Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Victor Hugo kitaplarını gör ->

{{ reviewsOverall }} / 5 Kullanıcılar (0 oylar)
Oylar
Ziyaretçiler ne diyor ... Puanınızı bırakın
Tarafından sipariş:

İlk yorum yazan siz olun.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Bu incelemede henüz yanıt yok.

Avatar
Daha fazla göster
Daha fazla göster
{{ pageNumber+1 }}
Puanınızı bırakın

Tarayıcınız resim yüklemeyi desteklemiyor. Lütfen modern bir tane seçin

Benzer İçerikler

Cengiz Aytmatov – Beyaz Gemi (Roman Özeti)

yakutlu

Leo – Mia Sheridan – Online Kitap Oku

yakutlu

Masumiyetin İçin Savaş – Tess Gerritsen Online Kitap Oku

yakutlu

Yorum Yap

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy