Roman

Mağara Arkadaşları – Ayfer Tunç Online Kitap Oku

Mağara Arkadaşları - Ayfer Tunç
Mağara Arkadaşları – Ayfer Tunç ekitap

Mağara Arkadaşları kitabı hakkında bilgiler:

Ayfer Tunç’un Mağara Arkadaşları isimli kitabı 192 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
Bugüne kadar Kapak Kızı, Taş-Kağıt-Makas, Bir Maniniz Yoksa Annemler Size Gelecek, Evvelotel, Aziz Bey Hadisesi isimli kitaplarını yayınladığımız Ayfer Tunç, genç Türk edebiyatının en ehemmiyetli isimlerinden biri. Mağara Arkadaşları da onun ikinci kitabı. Tunç’un “edebiyatımın manalı başlangıcı” diye nitelediği bu kitap, yayınlandığı günlerde de büyük alakayla karşılanmış, ile ilgili pek çok yazı yazılmıştır. Kitapla aynı isimi taşıyan ilk öykünün kahramanı, alışık olmadığımız bir kahraman; bir apartman. Ayyıldız Apartmanı, İstanbul’un daha önceki, görkemli yaşantısına şahitlik etmiş, hele ilk günlerinde göz alıcı güzelliği ile elit şehirlilerin mekânı olmuştur. Fakat eskimeden, çürümeden ve şehrin bozulan sosyal dokusundan nihayetinde o da hissenine düşeni almış, gözden düşmüş ve sakinleri tarafından ayrılınmıştır. Bazı katları boş, alt katları depo olarak kullanılmakta, dolu katlarında da artık İstanbul’un bir kenara ittiği kimseler kalmaktadır. Ayyıldız Apartmanı, üst katlardan birinde oturan Ayyaş Yazar’dan umutludur biraz. Belki o iyi bir şeyler yazacak, böylelikle onun itibar kazanması gözleri yine Apartman’a çevirecektir. Fakat bu olmaz. Ayyaş Yazar günlerce kapanıp kaldığı dairede Yedi Uğurlar hikâyesini yine yazmaya çalışır, fakat altından kalkamaz. Tunç’un her vakitki insan merkezli anlatımı ve etkileyici gözlemleri Mağara Arkadaşları’nı kalıcı bir öykü kitabı yapıyor.
Mağara Arkadaşları Online Kitap Oku Mağara Arkadaşları

Benzer İçerikler

Dem

yakutlu

Pulbiber Mahallesi – Didem Madak Online Kitap Oku

yakutlu

Aşk Baharı Beklemez – Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy