Roman

Büyücüler Lev Grossman

Lev Grossman / Büyücüler / PDF / Sayfa: 312

Yasak bilgilerin gizli dünyasında gücün bedeli ağırdır…

Büyücüler, çıkış tarihi itibariyle bestseller lisitesine oturmayı başlamış, okuyucularına fantastik bir dünyanın kapılarını arayan eserdir. Quentin diğer çocuklardan farklı içine kapanık bir hayat sürmektedir. Onun bu ezik görüntüsünden dolayı hiç bir arkadaş grubu onu dahil etmek istememektedir. Quentin hayatındaki kırgınlık ve yalnızlığı fantastik kitaplar okuyarak gidermektedir. En çok dikkatini çekense son zamanlarda Fillory adında büyülü bir dünyayı anlatan kitaptır. Bu sırada birileri onu bir okula götürmek ister. Bu okul büyücülüğün öğretildiği inanılmaz gizli bir okuldur. Quentin bu okulda hızla diğerlerinden ayrılır ve inanılmaz yetenekler kazanır..

Büyücüler Hakkında

Zekâsıyla yaşıtlarının arasından sıyrılan Quentin Coldwater, günlük hayatın monotonluğundan, Fillory adlı büyülü bir dünyada geçen fantastik kitapları okuyarak kaçmakta ama herkes gibi o da büyünün gerçek olmadığını düşünmektedir. Ta ki kendini New York’un kuzeyindeki çok gizli ve seçkin bir büyücülük okulunda bulana kadar. Burada dostluğu ve aşkı öğrenip hayal bile edemeyeceği doğaüstü bir güce erişen Quentin, günün birinde arkadaşlarıyla yaptığı inanılmaz bir keşifle eşsiz olduğu kadar tehlikeli ve karanlık bir yolculuğa çıkacaktır.

Büyücüler’de, kaprisleri, arzuları ve değişken duygularıyla gerçek dünyada yaşayan insanların büyü yapabildiği bir kurgu oluşturularak, iyi ile kötünün siyah ve beyaz gibi keskin çizgilerle ayrılmadığı, sevmenin cesaret gerektirdiği, güç için korkunç bedellerin ödendiği, özgün bir diyar yaratılıyor.

Büyücüler Yorumlar

“Bir fincan açık çay, bir bardak viskinin yanında nasıl görünüyorsa Harry Potter da Büyücüler’le karşılaştırıldığında öyle görünüyor. Temelleri hem fantastik hem de ana akım kurgu geleneklerine dayanan bu roman, Oz ve Narnia kadar Harry’ye de göz kırpmasına rağmen Büyücüler’i çocuk kitabı olarak görme hatasına düşmeyin. Grossman’ın meselesi yetişkinlerle; hikâyesiyse karanlık, tehlikeli ve beklenmedik olaylarla dolu.”
-George R. R. Martin, Game of Thrones’un Yazarı-

“En son ne zaman bir kitabı bitirebilmek için eve koşarak gitmiştiniz? İşte bu kitap, o etkiyi yaratıyor. Büyücüler bugüne kadar yazılmış en göz kamaştırıcı, entelektüel ve zekâ dolu fantastik roman.”
-Gary Shteyngart-

“Büyücüler, şimdiden klasikleşmiş gibi görünen, yetişkinlere yönelik büyüleyici, akıcı ve karanlık bir roman. Grossman’ın kelimeleri ve hayal gücünü bir büyü gibi kullanmasına, derin karakterlerine ve en önemlisi büyünün mucizevi ve tehlikeli dünyasına yaptığı harikulade yolculuğa hayran kaldım.”
-Kate Christensen, PEN/Faulkner Ödüllü Yazar-

“Merak uyandırıcı, detaylı ve macera dolu… Lev Grossman, Harry Potter’ın serseri ve Amerikan versiyonu olan Quentin Coldwater’ın hayatından, fantastik bir dünyada geçen harika bir kendini bulma hikâyesi çıkarmış.”
-Junot Diaz, Pulitzer Ödüllü Yazar-

“Büyücüler kelimenin her anlamıyla fantastik. Tuhaf, ilginç, gösterişli ve övgüleri sonuna kadar hak eden bir eser. Ustaca anlatılmış, muhteşem bir hikâye.”
-Scott Smith-

Büyücüler Online Kitap Oku

Büyücüler Turbo Online Kitap Oku

Benzer İçerikler

Kimse Acınacak Kadar Masum Değildir – Cindy Gerard – Online Kitap Oku

yakutlu

Zorba – Nikos Kazancakis Online Kitap Oku

yakutlu

Yer Demir Gök Bakır Romanının Özeti

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy