Roman

İstanbul’u Dinliyorum – Ara Güler – Online Kitap Oku

Ara Güler / İstanbul’u Dinliyorum / PDF / Sayfa: 240

Bir çok yerli ve yabancı dergi ve gazete gibi mecralar için fotoğrafçılık yapmış olan Ara Güler’in kendi objektifinden derlediği 1950 ile 2010 yılları arasına ait İstanbul fotoğraflarını içeren kitap. Resimleri aynı şiire benzeten Güler çekmiş olduğu resimleri öylesine değil bir şeyler anlatsın diye çekerdi. Bir çok resmi dünyada bir çok ödüle laik görüldü. Su gibi akıp giden 200’den fazlalık bu İstanbul çalışması sizlerin ruhlarını saracak türden.

İstanbul’u Dinliyorum Hakkında

Ara Güler 1950’li yıllardan beri, önce Yeni İstanbul gazetesinin, daha sonra da Time-Life gibi uluslararası magazin dergilerinin muhabiri olarak ilgi duyduğu her şeyi fotoğraflarıyla kaydetti. Ara Güler’in amacı, çektiği fotoğraflarla bir kentin yaşam ritmini ortaya çıkartmak, insanlarını gözlemlemek, bazı sahneler belirleyerek onları fotoğrafa uygun bir kompozisyon haline getirmektir. Onun fotoğraflarında yeni buluşlarla değil, yaşamdan kesitlerle, sanatsal ortamın aşırılıklarıyla değil, gerçek yaşama ait, saymakla bitmeyen çeşitlilikteki sahnelerle karşılaşırız. Ara Güler’in fotoğraflarındaki estetik, onun insanı doğrudan ve gerçekte var olan çevresi içinde anlamasından kaynaklanmaktadır. Fotoğraflarında bu dünyaya ait hiçbir şey, örneğin Oscar Wilde’ın şiirlerinde olduğu gibi, ince ve zarif bir biçimde yansıtılmaz.

İstanbul’u Dinliyorum Online Kitap Oku

İstanbul’u Dinliyorum Turbo Online Kitap Oku

(Paylaşan “AYŞE”)

Benzer İçerikler

Kader İkizim – Lauren Morrill – PDF ve ePUB İndir

yakutlu

Şair ve Yazar Yavuz Bülent Bakiler Kalp Krizi Geçirdi

yakutlu

Kürk Mantolu Madonna

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy