Roman

Büyülü Kuş – Italo Calvino Online Kitap Oku

Büyülü Kuş – Italo Calvino ekitap

Büyülü Kuş kitabı hakkında bilgiler:

Italo Calvino'nun Büyülü Kuş isimli kitabı 260 sayfadan oluşuyor ve sitemiz aracılığıyla sizlere tanıtımını yapıyoruz.
İtalyan Masalları nihayet yüzyılın kamu masalları geleneğinin hazinesini içermektedir. Calvino'nun bu muazzam eserinden çocuklar için yaptığı bir seçki Büyülü Kuş bina Kredi Yayınları yönünden yayımlandı. Bu seçkide korku masallarından kurnazlık üzerine masallara, acıklı masallardan komik masallarına geçiliyor. Anlatıcı Calvino'nun eşsiz sesiyle masalın gizemli işleyişinin içine dalıyor, karakterler ve harikalar alayına katılıyoruz.
Kitabın Resimleri ise İtalyan sanatçı Emanuele Luzzati'ye ait. 1921'de Cenova'da dünyaya gelen Luzzati tıpkı şehirde, 2007 seneninde hayata veda etti. Luzzati, ırkçı yasalar yüzünden 1940 seneninde ülkesini terk etmek zorunda kaldı. Lozan'da Güzel Sanatlar üzerine tahsil gördü. Voltaire'in Candide'inden, Collodi'nin Pinokyo'suna, Carroll'un Alice'ine kadar pek fazla kahramanı resimledi. Tiyatro kurdu, sergiler açtı, çizgi filmler hazırladı. 1995'te Ubu Ödülü'nü, 2005'te Andersen Ödülü'nü aldı. Hayal gücünün zenginliği, şahsına özgü anlatım biçimiyle çağın en sevilen sanatçılarından biri oldu, uygulamalı sanat alanında bir ehil olarak değerlendirildi.
Büyülü Kuş Online Kitap Oku
Sitemizdeki diğer Italo Calvino kitaplarını gör ->

Benzer İçerikler

Kır Zincirlerini – Nicole Byrd – Online Kitap Oku

yakutlu

Sırlar Aşka Engel Mi? – Rachel Gibson – Online Kitap Oku

yakutlu

Yeter Tenimi Acıtmayın – Meltem Arıkan Online Kitap Oku

yakutlu

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy