Dört Sınav: Cesaret-Sağlık-İlişkiler-Bolluk Kitap Özeti Bülent Gardiyanoğlu

Edebiyat severler Bülent Gardiyanoğlu‘nun yazmış olduğu Dört Sınav: Cesaret-Sağlık-İlişkiler-Bolluk kitap özet ve yorumuna bakmaya ne dersiniz?

Bülent Gardiyanoğlu Dört Sınav: Cesaret-Sağlık-İlişkiler-Bolluk Kitap Özeti

Dört Sınav: Cesaret-Sağlık-İlişkiler-Bolluk” 2019 yılında Destek Yayınlarından çıkan 326 sayfalık bir kitap. “Dört Sınav: Cesaret-Sağlık-İlişkiler-Bolluk” kitabı Türk Edebiyatı’nın usta ve popüler yazarlarından olan Bülent Gardiyanoğlutarafından kaleme alınmış. “Dört Sınav: Cesaret-Sağlık-İlişkiler-Bolluk Özeti”ne baktığımızda ise kişisel gelişim uzmanımızın Cesaret-Sağlık-İlişkiler-Bolluk üzerine görüşlerinin anlatıldığını görüyoruz.

Kitaptan Küçük Bir Bölüm

Eskiden ben hep haklıydım! Kızımla bile konuşurken hep haklıydım. Şimdi daha barışçıl diyalog kuruyorum. Çünkü ba­kış açım değişti. Artık şöyle düşünüyorum:

“Seninle diyalog mu kuracağız? Bundan sen de ben de keyif alalım.”

Bugün on binlerce insan cep telefonu aplikasyonlarımızı kullanıyor, on binlerce insan kitaplarımızı okuyor, belki mil­yonlarca insana da bir şekilde ürettiğimiz videolar, seminer kayıtları ulaştı. O gece sinemaya gitmek yerine yatsaydım, bun­ların hiçbiri olmayacaktı.

Bunu hayatımın sonraki aşamalarında da gözlemledim. Bülent olarak ne zaman kendim için bir şey yapsam, yeni bir insanla tanışıyorum ve yeni projeler ortaya çıkıyor. Ne zaman saçımı süpürge etsem, eve kapansam, monotona girsem, hiçbir şey olmuyor.

Kendin için bir şeyler yapmak, kimseyle ilgilenmemek de­ğildir. Eşinizle gezin, arkadaşlarınızla yemeğe gidin, kahve için. Dikkatle gözlemlediğinizde, boş durmanın insanı daha çok yorduğunu fark edeceksiniz. Çünkü boş kalırsanız obez fesat, kafanızın içinde inşaat çalışması yapacaktır. Vesvese, üretirken sessizdir ama avare gezerken kafanızın içinde davul zurna çalar.

Herkesin, güdülenmesini sağlayan bir hayali vardır. Ben ta­sarım yaparım. Proje ve fikir yaparken, inanılmaz dingin, sa­kin, üretken oluyorum. Kimi için bu resim yapmak, kimi için yürüyüş, kimi için çiçek dikmek, kimi için gözleme yapmak. Herkesin kendini çok iyi hissettiği bir şey var.

Yıllar önce Kayseri’ye bir seminer için gitmiştik. Yakın za­manda yeniden gittik. Orada bir katılımcı şunları anlattı:

“Hatırlıyor musun beş altı yıl önceki semineri? Bizi tetik- ledin. Ev hanımları olarak çevrimiçi satışa girdik. Evde üretip, internette satıyoruz. Çoluk çocuğumuzun eğitimi için para ka­zanıyoruz. Oysa eskiden hımbıl, bütün gün börek yapıp yiyen…

Bülent Gardiyanoğlu’ nun kaleme aldığı Dört Sınav: Cesaret-Sağlık-İlişkiler-Bolluk tavsiye ettiğimiz kitaplardandır.

Kitabın özeti umarız işinize yaramıştır. Ekitap.org ekibi…

{{ reviewsOverall }} / 5 Kullanıcılar (0 oylar)
Oylar
Ziyaretçiler ne diyor ... Puanınızı bırakın
Tarafından sipariş:

İlk yorum yazan siz olun.

User Avatar User Avatar
Verified
{{{ review.rating_title }}}
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Bu incelemede henüz yanıt yok.

Avatar
Daha fazla göster
Daha fazla göster
{{ pageNumber+1 }}
Puanınızı bırakın

Tarayıcınız resim yüklemeyi desteklemiyor. Lütfen modern bir tane seçin

Benzer İçerikler

Dusunce Mirasımız

yakutlu

MUSTAFA KUTLU, “YA TAHAMMÜL YA SEFER”

yakutlu

Cagdas Islam Bilimine Giris

yakutlu

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More

Privacy & Cookies Policy